Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8098 miejsce

Nowatorskie leczenie dyskalkulii?

Jolt Electric Brain zwiększa umiejętności matematyczne i jest szczególnym ułatwieniem dla osób z dyskalkulią. Kanadyjscy naukowcy twierdzą, że pomaga w tym bezbolesna stymulacja mózgu za pomocą prądu elektrycznego.

 / Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobówOdkrycie to może być pomocne dla osób z umiarkowanym lub ciężkim upośledzeniem związanym z trudnościami w nauce matematyki. Owe zaburzenia określane są fachowo jako dyskalkulia lub dysleksja matematyczna.

O co w tym chodzi?W celu przeprowadzenia eksperymentu, zespół naukowców pod kierunkiem Cohena Kadosha z uniwersytetu w Oksfordzie, poprosił 15 zdrowych ochotników, aby przez sześć dni zgodzili się na stymulację mózgu za pomocą prądu. Trzeba tutaj dodać, że prąd miał słabe natężenie, a cała metoda badania była nieinwazyjna, a dodatkowo to wszystko miało miejsce podczas rozwiązywania przez ochotników zadań.

Na czym polega leczenie osób z dyskalkuliąKażdego dnia uczestnicy badania otrzymywali 20-minutowe sesje stymulacji płatów ciemieniowych, czyli tej części mózgu, która ma kluczowe znaczenie dla przetwarzania liczb. Stąd ludzie z dysfunkcją tych okolic mózgu mają między innymi problemy z liczeniem i procesami matematycznymi. Tak przynajmniej uważa doktor Cohen Kadosh, główny inicjator badań.

Po zakończeniu eksperymentu i analizie wyników okazało się, że nie satysfakcjonują one naukowców. Niezależnie od przyczyny niepowodzenia, zespół ma nadzieję, że w końcu ich badania przyczynią się do skutecznej pomocy osobom z dyskalkulią - szczególnie tą, która powstała w wyniku udaru mózgu. Niestety, do tego droga jeszcze daleka. Tak przynajmniej stwierdza Daniel Ansari, neurolog z University of Western Ontario w Kanadzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.