Facebook Google+ Twitter

Nowatorskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim

Współautorzy: Barbara Podgórska

W społeczeństwie informatycznym informacja jest dobrem najcenniejszym, najbardziej pożądanym i... najbardziej strzeżonym. Banalna prawda niełatwo dociera do „świadomości” publicznej. A przecież chroniąc informacje, chronimy samych siebie

Inauguracja / Fot. Adam K. PodgórskiNa Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, dzisiaj (9 stycznia), odbyła się inauguracja dwóch nowatorskich kierunków studiów podyplomowych: Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwem informacji oraz Zarządzanie system jakości i bezpieczeństwo informacji w biznesie i administracji.

Reklama studium / Fot. Adam K. PodgórskiStudia są bezpłatne dla uczestników, finansowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Trwają jeden rok, skończą się absolutorium oraz napisaniem i obroną pracy podyplomowej. Na oba kierunki przyjęto 60 słuchaczy. Chętnych było ponad 200 osób.

Mieczyslaw Koczkowski / Fot. Adam K. PodgórskiInicjatorem studiów, które zostały utworzone w Polsce po raz pierwszy na UŚ przed prawie 8 laty, jest płk. rez. Mieczysław Koczkowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, organizacji pozarządowej ogromnie zasłużonej w branży. Jest on między innymi konsultantem nowelizacji ustawy o ochronie informacji niejawnych, która będzie uchwalona niebawem, jeszcze przed prezydencją RP w Unii Europejskiej. Prezes szczególnie zadbał o to, by w gronie wykładowców, oprócz pracowników uniwersyteckich, znaleźli się praktycy i wybitni specjaliści z zakresu ochrony informacji, najczęściej z firm zajmujących się na co dzień profesjonalną ochroną i bezpieczeństwem.

- Zajęcia teoretyczne będą realizowane na Wydziale Informatyki i Nauk o Materiałach - poinformował prodziekan wydziału, prof. Zygmunt Wrobel, kierownik studium. - Część zajęć będzie miała charakter praktyczny i odbędzie się w urzędach samorządowych, znaczących przedsiębiorstwach i firmach specjalizujących się w podaży wykwalifikowanych usług i specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu dla potrzeb ochrony informacji niejawnych.

Certyfikat dla rektora / Fot. Adam K. PodgórskiW inauguracji uczestniczył rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Wiesław Banyś, który otrzymał honorowe wyróżnienie KSOIN - certyfikat z okazji krajowej konferencji, która została zorganizowana 22 stycznia 2009 r. w X rocznicę uchwalenia ustawy o ochronie informacji niejawnych. Na inauguracji obecni byli także: prof. Jan Ilczuk - dziekan wydziału, prof. Alicja Wakulicz-Deja - dyrektor Instytutu Informatyki, oraz Ryszard Łukawski - wiceprezydent Sosnowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.