Facebook Google+ Twitter

Nowe BMW 5 już po polskiej premierze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-17 12:07

- W Warszawie odbyła się krajowa premiera najnowszej, szóstej już generacji modelu BMW serii 5. W najtańszej wersji auto kosztuje 172 900 zł - pisze red. Tomasz Szmandra.

 / Fot. BMWJuż na pierwszy rzut oka widać, że niemiecka firma odchodzi od pomysłów kontrowersyjnego stylisty Chrisa Bangle’a. Mimo, że brał on udział w pracach przy nowym modelu, to jednak ostateczny wygląd „Pątki” AD 2010 odbiega od typowych dla niego rozwiązań. Najwyraźniej uznano, że potencjalnym klientom bardziej przypadną do gustu eleganckie i klasyczne rozwiązania.

 / Fot. Fot. BMWOprócz dużego rozstawu osi, dłuższej i smuklejszej maski silnika oraz krótszych zwisów z przodu, kolejną zmianą w porównaniu do poprzedniej generacji, jest przesunięta w tył kabina pasażerska oraz niska, wydłużona linia dachu. Wygląd pojazdu cechują typowe cechy BMW zawarte są w strukturze maski silnika oraz w pionowej konstrukcji grilla atrapy chłodnicy, a także w eleganckich liniach bocznych ciągnących się aż po „muskularny” tył.

We wnętrzu zadbano przede wszystkim o funkcjonalność w połączeniu z niepowtarzalnym stylem i wysoka jakością wykonania poszczególnych elementów.

 / Fot. BMWZaawansowane technologie układu napędowego i jezdnego gwarantują sportowe osiągi w połączeniu z jeszcze wyższym poziomem komfortu jazdy. Jednocześnie dostępny jako opcja, układ kontroli dynamiki jazdy pozwala dostosować ustawienia zawieszenia do indywidualnych preferencji kierowcy.

Nowe BMW serii 5 Limuzyna napędzane może być ośmiocylindrowym silnikiem oraz trzema sześciocylindrowymi jednostkami benzynowymi, a także z dwiema sześciocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi. Ofertę uzupełnia czterocylindrowa jednostka z turbodoładowaniem, z aluminiową skrzynią korbową i układem wtrysku bezpośredniego. BMW 520d rozwija moc 184 KM i wyposażone jest standardowo w funkcję automatycznego włączania i wyłączania silnika. Średnie zużycie paliwa wynosi 5,0 l na 100 km, a emisja CO2 - 132 g na kilometr.

Więcej czytaj na stronie Motofakty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.