Facebook Google+ Twitter

Nowe boiska? Nie dla wszystkich

Wakacje w pełni, a młodzież i dzieci w Sosnowcu nie mają gdzie polatać za piłką. Więcej szczęścia mieli mieszkańcy Siemianowic Śląskich. Tam powstało całkiem przyzwoite boisko.

- Gramy na trawnikach pod blokami albo w nieużytkowanych miejscach, często zarośniętych wysoką trawą - mówi sosnowiecka młodzież i domaga się remontów starych boisk.
Co prawda znajdziemy tu porządne boisko, lecz jest ono zamknięte na cztery spusty.
- Żeby pograć w piłkę, musimy szukać boisk z dala od domów, a i tak niechętnie chcą nas tam wpuszczać - dodają.

Najgorzej miejsca do kopania futbolówki wyglądają przy szkołach, zarówno podstawowych jak i przy gimnazjum. Sosnowieckie gimnazjum nr 13 posiada boisko, ale asfaltowe, więc jeśli ktoś upadnie to możliwe, że od razu wyląduje na pogotowiu. Więc dzieciaki omijają to miejsce z daleka, po co głupio ryzykować. Kolejne zbędne boisko znajduje się przy szkole podstawowej nr 23. Również nieużytkowane. Nie ma się co dziwić, brak bramek, a nawierzchnia z kostki brukowej nie bardzo nadaje się do kopania futbolówki. Stan boisk pozostawia wiele do życzenia, ale miasto obiecało, że będzie gdzie grać już pod koniec roku.

Prezydent Jacek Guzy testujący nowe boisko. Źródło: siemianowice.pl /serwis miasta/ / Fot. serwis informacyjny siemianowice.plZadowolona za to może być młodzież z Siemianowic. Tam 5 sierpnia otwarto boisko wielofunkcyjne. To już drugie takie boisko w tym mieście. Prezydent miasta Siemianowic Jacek Guzy wraz ze Zbigniewem Lekstonem, prezesem Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Andrzejem Gościniakiem, przewodniczącym Rady Miasta dokonał uroczystego otwarcia obiektu przy ulicy Wróblewskiego 47.

"To boisko jest kolejnym dowodem, że sukces leży we wspólnym działaniu" - stwierdził Jacek Guzy dla serwisu informacyjnego siemianowice.pl. Boisko kosztowało 16 tysięcy. Jego przeznaczenie to głównie koszykówka i siatkówka.

Oby takich boisk jak najwięcej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.