Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31429 miejsce

Nowe „Breviarium fidei”

Wydano wreszcie nowe „Breviarium fidei” – dzieło zawierające wybór najważniejszych dokumentów Kościoła. „Streszczenie wiary” zostało poszerzone o najnowsze nauczanie papieży i Kościoła od starożytności do Benedykta XVI.

Adresowane jest ono przede wszystkim do księży, studentów teologii, filozofii, historyków Kościoła oraz wszystkich interesujących się problematyką katolickiej teologii.

W „Breviarium” prezentowane są najistotniejsze fragmenty dokumentów kościelnych opatrzone stosownymi komentarzami. Zmieniła się nieco jego struktura. Układ jest chronologiczny (od dokumentów najstarszych po najnowsze), w przeciwieństwie do starego wydania, w którym układ opierał się na tzw. traktatach teologicznych.

Zasadność aktualizacji tego podstawowego podręcznika teologii wynika z realiów współczesnego Kościoła. „Breviarium” jest bowiem dostosowane do aktualnych potrzeb wierzących. Daje odpowiedzi na kluczowe dylematy teologiczne i moralne. Nie jest oczywiście w stanie ogarnąć wszystkich problemów, ale szybko i łatwo pomaga zapoznać się z podstawowymi orzeczeniami Kościoła.

Praca nad dziełem została podjęta w 1998 r. przez ks. prof. Andrzeja Zuberbiera, który zginął w wypadku samochodowym w 2000 r. Po jego śmierci pracę kontynuował ks. prof. Ignacy Bokwa – wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.