Facebook Google+ Twitter

Nowe Brzmienia po polsku!

Rozpędza się trasa koncertowa WEF On Tour. Już w ten weekend eksperymentalne granie w Katowicach i Warszawie.

plakat promocyjny / Fot. www.ontour.wef.plWEF czyli Warsaw Electronic Festival istnieje od 2002 roku jako przedsięwzięcie obejmujące koncerty, pokazy wizualizacji, interaktywnych instalacji oraz wykłady.
WEF szybko stał się wydarzeniem cyklicznym, koncerty były organizowane coraz częściej i o różnych porach roku. Nazwa pozostała i od lat jest jedną z ciekawszych pozycji na mapie warszawskiej sceny niezależnej. „Wszelkie twórcze działania na styku sztuki i technologii znajdą tu swoje miejsce na prezentację” - czytamy na stronie WEF.

WEF On Tour to idea przeniesienia formuły warszawskich koncertów na grunty innych miast. - Z założenia WEF to projekt warszawski, ale nasza działalność ma też charakter społecznościowy. Współpracujemy z wieloma artystami z całej Polski i w pewnym momencie wystąpiło zapotrzebowanie na tego typu imprezy w innych częściach naszego kraju - tłumaczy Jarek Grzesica, główny organizator przedsięwzięcia.
Pierwsza impreza odbyła się w 2007 roku w Częstochowie i od tego czasu coraz częściej inne miasta w Polsce gościły WEF. W grudniu zeszłego roku dwoma koncertami w Warszawie zainicjowano oficjalnie nową ogólnopolską trasę WEF On Tour. Na imprezach w kilku miastach usłyszeć można będzie najciekawsze projekty polskiej sceny elektronicznej.

Najbliższy koncert ma się odbyć 13 lutego w Katowicach, w klubie GuGalander. Dzień później w stołecznej Mandali odbędzie się specjalny szalony koncert walentynkowy. - Z reguły na imprezach WEF co któryś występ można uznać za taneczny, tym razem cały skład został dobrany w taki sposób, aby można było się pobawić – mówi Piotrek Michałowski (Nmls), który zagra w sobotę w Warszawie. – Moje kawałki to eksperymentalna muzyka taneczna z mocno pomieszanym bitem, dynamicznie zmienianą rytmiką i w 100 procentach syntetycznym brzmieniem.
- Czy da się do niej tańczyć? - Jasne! Wszystko zależy od wyczucia rytmu słuchacza – tłumaczy Paweł Ryttel (Xlorite), który również zagra w Mandali.

Już za tydzień, 21 lutego WEF zawita do Sopotu. Jeszcze w tym półroczu potwierdzone są koncerty WEF w Olsztynie i Krakowie, a w przyszłym roku nowa trasa ruszy już w sierpniu.

Bilety kosztują 10 zł, a w cenie biletu jest promocyjna płyta CD z najlepszymi wykonawcami WEF. Wstęp bez płyty to 5 zł.
Więcej informacji:
www.ontour.wef.pl
www.wef.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.