Facebook Google+ Twitter

Nowe brzmienie polskiej alternatywy, czyli makabryczny lans

Oni nie przestrzegają żadnych norm gatunkowych, a to, co grają, ciężko nazwać konwencjonalną muzyką. Niemniej jednak połączenie melodii, dziwacznych słów i abstrakcyjnych obrazków tworzy niezwykły klimat kiczu. Młody zespół "Lans Makabr" to świeży powiew polskiej alternatywy.

Polska scena muzyki offowej jest naprawdę bardzo różnorodna, a wyobraźnia muzyków nie ma granic. Rozmawiając z członkami zespołu "Lans Makabr", przekonałem się, że polska alternatywa nie stoi w miejscu.

Zespół jest organicznym połączeniem kwartetu smyczkowego pod batutą DJ-a. Takie współdziałanie muzyki klasycznej i elektronicznej zapewnia oryginalną kompozycję dźwiękową. "Lans Makabr" tylko robi swoje pierwsze kroki w szerokim i różnorodnym świecie muzycznym. Niemniej jednak zespół rozkochał w sobie już czcicieli undergroundu (nie tylko warszawskich). Ich kolektyw to przede wszystkim zgrana grupka przyjaciół, żyjących na co dzień muzyką. Nie ograniczają się do jakiegoś konkretnego gatunku. Lubią improwizować i eksperymentować. Co z tego wychodzi? Przekonajcie się sami:


Jak możecie określić to, co robicie?
- Nie wiemy. Żyjemy, gramy, śpiewamy - mówią trochę zdenerwowani swoim pierwszym wywiadem członkowie "Lans Makabr".

Jakiej muzyki słuchacie?
- Bardzo różnej. Czasem mam ochotę na rock lub electro, zdarza się, że słucham disco polo. Żadna muzyka jednak mnie nie inspiruje. Tworzymy coś całkiem nowego, nie chcemy się powtarzać lub do kogoś nawiązywać - mówi Geogre, DJ. - Ja bym chętnie jednak zagrała z Lady Gagą - dodaje Rachell, altowiolistka.

Jak zaczynaliście? Skąd pomysł na taką muzykę?
- Wszyscy jesteśmy absolwentami Akademii Muzycznej. Muzyka dla nas jest nie tylko chlebem, ale zarazem rozrywką, świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zaczęliśmy w 2010 roku, zagrawszy kilka kawałków na "Nocy Muzeów" w warszawskim Domu Spotkań z Historią. Był to nasz debiut - wspominają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.