Facebook Google+ Twitter

Nowe budynki Uniwersytetu Warszawskiego

Rozpoczęła się budowa gmachu biblioteki Instytutu Historycznego. Coraz bliższe rozpoczęcia są też prace na Powiślu gdzie zaplanowano nowy budynek dla wydziałów filologicznych.

Budynek Instytutu Historycznego UW. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Instytut_Historyczny_UW.jpg&filetimestamp=20090729154448 Nowy budynek biblioteki Instytutu Historycznego będzie znajdował się na dziedzińcu głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Jego magazyny mają pomieścić 230 tysięcy woluminów. W budynku znajdą się także sale wykładowe oraz biura administracji. Biblioteka zostanie połączona z Instytutem Historycznym za pomocą szklanego łącznika na wysokości I piętra. Ma być przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak podaje serwis TVN Warszawa prace mają się zakończyć w połowie lipca 2011 rok.

Przeniesienie zbiorów z Instytutu Historycznego pozwoli na przywrócenie świetności XIX-wiecznej Sali Kolumnowej. Dziś pełni ona rolę bibliotecznych magazynów dostępnych tylko
pracownikom. W przyszłości mają się tam odbywać konferencje, imprezy i uroczystości uniwersyteckie.

Pojawiła się także szansa na rozpoczęcie inwestycji na Powiślu. Naprzeciwko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego ma stanąć budynek przeznaczony dla Wydziału Lingwistyki Stosowanej oraz Wydziału Neofilologii. Ogłoszony został przetarg na inwestora zastępczego. Następnie wyłoniony zostanie wykonawca. Powinno to nastąpić do końca tego roku.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.