Facebook Google+ Twitter

Nowe ceny biletów MPK Poznań

Od 19 kwietnia w stolicy Wielkopolski obowiązuje nowa taryfa opłat za korzystanie z miejskiej komunikacji. Wprowadzono także nowe strefy taryfowe.

Zmiany w poznańskim MPK / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Solaris_Urbino_18_Pozna%C5%84_RB1.JPGZmiany nie dotyczą najtańszych 15-minutowych i miesięcznych biletów. Ich cena nie ulegnie zmianie i nadal wynosi odpowiednio 2 i 81 złotych. Stawka zmniejszyła natomiast jeśli chodzi o bilety 30 minutowe, a także godzinne.

"Znakomita większość naszych klientów nabywa bilety 15-minutowe" - mówi jeden z pracowników zarządu miejskiego. "My natomiast chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców do kupna biletów o dłuższej ważności, dlatego też ich ceny spadły. Od dziś za półgodzinną jazdę będzie trzeba płacić tylko 3zł, a za bilet godzinny o złotówkę więcej, czyli 4" - dodaje.

To sprawia, że w porównaniu ze starym cennikiem poznaniacy zaoszczędzą na 30 minutach 60 groszy, a na godzinie jazdy autobusem lub tramwajem aż 1,80zł.

Uatrakcyjniła się także cena biletu dobowego, którą obniżono z 13.20 do 12zł. Dodatkowo rozszerzono ofertę o bilety krótkookresowe na 48 i 72 godziny. Nowością są także nowe strefy taryfowe, w których ceny biletów są zróżnicowane. Pierwszą jest strefa A, która obejmuje miasto Poznań. Druga strefa B to okoliczne miejscowości: Koziegłowy, Janikowo, Bogucin, Swarzędz, Zalasewo, Jaryszki, Żerniki, Borówiec, Kamionki, Daszewice, Babki, Wiórek, Czapury oraz Luboń. Strefa C natomiast będzie obejmować Łęczyce, Puszczykowo, Mosinę, Krosinko, Ludwikowo, Dymaczewo Stare i Dymaczewo Nowe. Przemieszczanie się między tymi strefami na wyznaczonych liniach autobusowych będzie wymagało od pasażerów zakupienia osobnych biletów.

Bardzo ważną zmianą ułatwiającą podróżowanie jest także zniesienie opłat za bagaż. Nie dotyczy to jednak rzeczy ponadwymiarowych. Nadal zabrania się transportowania przedmiotów, których wymiary przekraczają 90 x 75 x 40 cm, 12 x 12 x 200 cm lub 100 x 90 x 10cm.

Źródło:
news.epoznan.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta
  • Marta
  • 25.12.2010 14:28

Kraków dla emerytów po 60 roku zycia wprowadził roczny bilet na wszystkie linie za 94 zł. A w Poznaniu łupią emerytów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.