Facebook Google+ Twitter

Nowe fakty ws. biografii Ryszarda Kapuścińskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 17:19

Zażalenie na postanowienie sądu okręgowego w Warszawie czeka na swoją kolej. Natomiast w sprawie biografii Ryszarda Kapuścińskiego autorstwa Artura Domosławskiego, pojawiają sie nowe fakty.

W sądowych aktach znajduje się m.in. oświadczenie Jerzego Illga szefa wydawnictwa Znak, które zrezygnowało z wydania publikacji. Z treści dokumentu wynika, że Domosławski mija się z prawdą twierdząc, że na napisanie książki miał zgodę żony zmarłego pisarza. Alicja Kapuścińska zgodziła się na publikację dotyczącą jedynie życia zawodowego reportażysty. Wydawnictwo zrezygnowało ze współpracy z Domosławskim, m.in. dlatego, że autor chciał ukryć fakt napisania i wydania książki przed żoną zmarłego reportażytsty.

Wdowa po pisarzu złożyła w sądzie pozew dotyczący ochrony dóbr osobistych i naruszenia praw autorskich przez Domosławskiego. Autor niezmiennie zapewnia, że pisał książkę z podziwem dla Ryszarda Kapuścińskiego. Premiera biografii, którą ostatecznie chce wydać Świat Książki zaplanowana jest na 3 marca.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.