Facebook Google+ Twitter

Nowe firmy w podstrefie ekonomicznej w Kutnie

W środę, w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi nastąpiło uroczyste wręczenie dwóm firmom pozwoleń na działalność gospodarczą w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - Podstrefie Kutno. W Kutnie powstanie przedsiębiorstwo Enginova i C.Hartwig.

Odbieranie pozwoleń na inwestycję. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta KutnoPierwsza firma, jaka dostała pozwolenie na inwestycję w podstrefie Kutno to Enginova. Zajmuje się produkcją automatycznych drzwi do wind. Enginova zainwestuje 22 miliony złotych i zatrudni około 50 osób. Kolejne przedsiębiorstwo to C.Hartwig - Targi, które specjalizuje się w transporcie logistycznym. Hartwig wykłada na inwestycję w Kutnie 3 miliony złotych, zatrudni około 20 osób.

Goście przybyli na uroczystość. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno - To finalizacja procesu sprowadzania do Kutna waszych inwestycji. Teraz czas na budowę zakładów. Życzę Państwu, aby w Kutnie wasze firmy rozwijały się. Dzięki temu i my, jako samorząd Kutna będziemy mogli realizować coraz ambitniejsze zadania, a mieszkańcy znajdą kolejne miejsca pracy – powiedział nowym inwestorom prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński.

Na uroczystości nie zabrakło m.in. wojewody łódzkiego, Jolanty Chełmińskiej, Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisiaka, prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego.

***
W nawiązaniu do artykułu „Nowe firmy w podstrefie ekonomicznej w Kutnie”, opublikowanego na łamach serwisu internetowego Wiadomości24.pl z dnia 22 stycznia 2009 roku, informujemy, że wbrew zawartej w artykule informacji C.Hartwig Gdynia S.A. nie planuje podjęcia inwestycji w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma, która otrzymała pozwolenie na budowę i zainwestuje na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Podstrefy Kutno, to C.Hartwig - Targi z Warszawy.

Fakt ten nie oznacza braku aktywności C.Hartwig Gdynia S.A. w obszarze logistyki.

C.Hartwig Gdynia S.A. dysponuje ok. 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowych, o zróżnicowanych warunkach składowania, znajdującymi się w głównych ośrodkach gospodarczych kraju, w tym najwyższej jakości magazynami klasy A, zlokalizowanymi w nowoczesnych centrach logistycznych w Gdańsku, Nadarzynie k/Warszawy i Chorzowie. Oferta C.Hartwig Gdynia S.A. w zakresie logistyki to unikatowa korzyść dla klienta w postaci innowacyjnych rozwiązań, zaawansowanych technologii, profesjonalnego doradztwa, przy jednoczesnych korzystnych warunkach współpracy.

Dynamiczny rozwój usług logistycznych jest jednym z priorytetów strategii firmy na kolejne lata. Wśród najbliższych planów inwestycyjnych spółki jest m.in. pozyskanie wysokiej jakości powierzchni magazynowych w okolicach Poznania.

Warto dodać, że C.Hartwig Gdynia S.A. świadczy także kompleksowe usługi z zakresu spedycji morskiej, lotniczej i lądowej. W ofercie Spółki znajduje się również szereg usług specjalnych, w tym organizacja transportu towarów ponadgabarytowych i dostaw Project Cargo, czy też obsługa targów i wystaw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za promocję kutnowskiej ŁSSE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.