Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31196 miejsce

Nowe godziny odjazdów pociągów InterRegio z Warszawy

Kilku łodzian, chcących wrócić pociągiem InterRegio o 22.20, musiało w czwartek odejść z niczym od kas Dworca Centralnego. Dlaczego? Spółka PKP Przewozy Regionalne znienacka zmieniła godziny połączeń.

Pierwszy "Acatus" na stałej trasie z Łodzi do Warszawy wyjechał w poniedziałek 1 czerwca. / Fot. Daniel SiwakKonkurencyjne ceny biletów i trzy nowe połączenia z i do stolicy. Z taką ofertą od 1 czerwca wystartował Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych PKP. Asem w rękawie spółki miało być przede wszystkim późniejsze połączenie z Warszawy do Łodzi. Ostatni pociąg do Łodzi do tej pory odjeżdżał z głównego dworca stolicy o 21.20.

No właśnie miało być, ale już nie jest

Jak dowiedziałem się od jednej z pracownic punktu informacyjnego na Dworcu Centralnym, wspomniane połączenie do Łodzi Fabrycznej o 22.20 zostało nagle odwołane a w jego miejsce został wstawiony wcześniejszy kurs o 19.45.

- Czytałam w lokalnej prasie, że ma być uruchomione późniejsze połączenie powrotne do Łodzi, więc się nie spieszyliśmy - denerwuje się pani Agata, która wraz z mężem postanowiła odwiedzić rodzinę w stolicy. - Kiedy podeszłam do jednej z kas usłyszałam, że ostatni pociąg do Łodzi odjechał o 21.20. Teraz zostaje nam PKS z Dworca Zachodniego, albo powrót do rodziny na Bemowo. Błąd, że jeszcze dziś nie sprawdziłam rozkładu - denerwuje się łodzianka.

Krzysiek, student z Łodzi, chciał jechać InterRegio o 22.20. - Próbowałem kupić w kasie bilet właśnie na ten pociąg, bo jest o kilka złotych tańszy, ale kasjerka powiedziała mi, że takiego w rozkładzie w ogóle nie ma.

Wszystko jest według planu

Postanowiłem zapytać w Łódzkim Zakładzie Przewozów Regionalnych PKP dlaczego, zaledwie po czterech dniach od startu pociągów InterRegio, do stolicy jeden z nich zostaje przesunięty na wcześniejszą godzinę.

- We wniosku Urzędu Marszałkowskiego ostatnie połączenie z Warszawy do Łodzi miało być realizowane między 19 a 20. Jednak z braku możliwości technicznych (brak możliwości przejazdu składu w tym przedziale czasowym - przyp. autora), połączenie to mogło zostać zrealizowane o 22.20 - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Iwona Jendrychowska, naczelnik Działu Marketingu Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP. - Po przetrasowaniu pociągów innych przewoźników powróciliśmy do pierwotnego założenia i pociąg InterRegio odjeżdżać będzie o godzinie 19.45 - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zdjęcie zielonego wagonu może pojawiać się w kilku moich tekstach dotyczących kolei :-) Ale liczy się przecież wartość informacyjna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcie z okładki jest nieśmiertelne. Któryś raz je widzę, chyba że ten "zielony" pociąg mi się śnił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.