Facebook Google+ Twitter

Nowe kierunki i profile klas w Bytomiu. Zobaczcie jakie!

We wtorek 19 kwietnia w bytomskim Biurze Promocji Miasta została podpisana trójstronna umowa patronacka pomiędzy miastem, Zespołem Szkół Administracyjno-Socjalnych a Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Partnerską umowę podpisują, od lewej: prezydent Bytomia Piotr Koj, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Socjalnych mgr Dagmara Jarosz-Lewandowska oraz rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach prof. Krzysztof / Fot. Piotr A.JeleńKolejną bytomską szkołą ponadgminazjalną, która podpisała umowę o współpracy z wyższą uczelnią jest Zespół Szkół Administracyjno-Socjalnych, który podpisał umowę z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Dotychczasowe doświadczenia bytomskich szkół w tym zakresie są bardzo dobre, gdyż w znaczący sposób wpływają na ofertę szkół, poziom nauczania i efektywność procesu dydaktyczno-wychowawczego. Ma to ogromny wpływ na końcowe decyzje abiturientów szkół, którzy najczęściej podejmują studia na wyższej uczelni.

Umowę podpisał organ prowadzący, reprezentowany przez prezydenta Bytomia Piotra Koja, Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach w osobie rektora, profesora Krzysztofa Szaflarskiego oraz mgr Dagmarę Jarosz-Lewandowską z Zespołu Szkół Administracyjno-Socjalnych w Bytomiu.

Jest to już druga tego typu umowa patronacka podpisana przez miasto, uczelnię i placówkę szkolną. Po Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, aprobatę miasta zyskało zaproszenie do współpracy Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

- Jest to kolejna cegiełka do współpracy między miastem a wyższą uczelnią - powiedział Piotr Koj - mająca m.in. na celu zwiększenie tego typu projektów, a co się z tym wiąże, zwiększenie liczby placówek akademickich współpracujących z naszym miastem.

Nie ukrywał zadowolenia także rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, profesor Krzysztof Szaflarski. Zdaniem profesora Szaflarskiego przedsięwzięcie pozwala w sposób świadomy wybrać określony kierunek studiów przez przyszłych studentów.

Dagmara Jarosz-Lewandowska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Socjalnych w Bytomiu podpisanie umowy określiła jednoznacznie jako kolejne zwieńczenie jej marzeń o dalszym rozwoju szkoły. - Dzięki prezydentowi miasta możemy otworzyć tę klasę, gdyż to miasto, jako organ prowadzący, finansuje dodatkowe godziny, w ramach których prowadzone będą zajęcia - dodała dyrektor Jarosz-Lewandowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.