Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25984 miejsce

Nowe kierunki studiów w Lublinie: wiedza o teatrze i bałkanistyka

13 października na UMCS odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna dla studentów nowej specjalności – bałkanistyki. Czy nowy, atrakcyjnie brzmiący kierunek, przyciągnie młodych ludzi?

 / Fot. Kazimierz S. Ożóg, LICENCJA cc 3.0Od kilku lat lubelskie uczelnie zdają się wzajemnie prześcigać w otwieraniu coraz to nowszych, a przy okazji coraz bardziej wymyślnych kierunków studiów. Niewątpliwie działanie to jest skierowane na przyciągnięcie jak największej liczby młodych ludzi, zainteresowanie ich czymś zupełnie nowym, oryginalnym. Jednak czy jest to dobry trend? Czy zamiast rozwijać zainteresowania, uczelnie swoim działaniem nie powinny odpowiadać na najważniejsze pytanie studentów: czy po tym kierunku znajdę w Polsce pracę?

Czytaj także: Student 2011. Jak dojechać na uczelnię? Komunikacja miejska w Lublinie

Tytuł lokalnego mistrza w otwieraniu nowych kierunków można przyznać Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu. Jest to uczelnia, która niemal co roku ma dla młodych ludzi nowe propozycje. W tym roku będzie to etyka, religioznawstwo, naukoznawstwo, wiedza o teatrze, a także studia inżynierskie - gospodarka przestrzenna i anglojęzyczna europeistyka, czyli European Studies.

- Uniwersytet nasz zmienia się, ponieważ rozwija się wiedza i zmienia się otaczająca nas rzeczywistość. Wraz z tymi zmianami rodzą się nowe specjalności, nowe potrzeby i chcemy na to zapotrzebowanie odpowiadać - tak dla portalu polskalokalna.pl sprawę skomentował prorektor KUL, ks. prof. Stanisław Zięba.

Czytaj także: Student 2011 z nosem w książkach. Pomoce naukowe w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy na rok akademicki 2011/12 zaproponował trzy nowe kierunki. Będą to: bezpieczeństwo i higiena pracy, leśnictwo oraz dietetyka, która jest prawdopodobnie odpowiedzią na panującą w ostatnich latach modę na zdrowe żywienie. Politechnika od października ruszy z ochroną środowiska, mechatroniką, a także, utworzoną we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, inżynierią biomedyczną, odpowiadającą na zapotrzebowanie na fachowców od ogólnie pojętego sprzętu medycznego.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.