Facebook Google+ Twitter

"Nowe" kraje Unii Europejskiej apelują o solidarność w czasie kryzysu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-01 13:26

Podczas spotkania szefów rządów tzw. nowych krajów Unii wszyscy uczestnicy zgodzili się, że Europa ma do czynienia z bardzo ważnym kryzysem. Jak podkreślali uczestniczy brukselskiego szczytu - Stary Kontynent w obliczu kryzysu musi być solidarny i nie może ulec pokusie ucieczki w protekcjonizm.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, powiedział, że cieszy się z zainteresowania i troski o wspólne wartości jaką wykazali uczestnicy i dodaje, że Europa znajduje się w bardzo ważnym momencie.

Rolę gospodarza pełnił polski premier Donald Tusk. Rozmowy były wstępem do zaplanowanego na popołudnie nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej poświęconego kryzysowi.

Na spotkaniu zorganizowanym w polskim przedstawicielstwie przy Unii w Brukseli przyjechali szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, państw nadbałtyckich oraz Rumunii i Bułgarii. Wszyscy razem zastanawiali się nad strategią na popołudniowy szczyt z przywódcami wszystkich krajów Unii. Nowi członkowie Wspólnoty chcą zaapelować do tak zwanej starej Unii, by w obliczu kryzysu nie rezygnowała z solidarności ze słabszymi i nie wprowadzała w swoich gospodarkach protekcjonizmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.