Facebook Google+ Twitter

Nowe kryteria oceniania z religii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 07:26

Od przyszłego roku szkolnego katecheci będą posługiwać się nowymi kryteriami oceny z religii - dowiedział się "Dziennik". Rozstrzygną one jednoznacznie, że ocenie powinna być poddawana tylko wiedza, a nie wiara.

Nowe zasady oceniania mają być gotowe przed 1. września. Nad dokumentem pracuje Komisja Wychowania Katolickiego. Jej przewodniczący - metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz mówi, że przez opracowanie nowych kryteriów Kościół chce się włączyć w dyskusję o rzetelnym ocenianiu wiedzy z danego przedmiotu.

Księża nie obawiają się, że nowe, sztywne zasady oceniania sprawią, iż lekcje religii stracą walor umacniania wiary. Inicjatywa Kościoła podoba się również politykom. Cezary Urban z sejmowej komisji edukacji mówi, że ulepszenie systemu oceniania z religii i zbliżenie go do oceniania z innych przedmiotów to dobra idea, szczególnie teraz, gdy MEN pracuje nad nowymi podstawami programowymi. Szczegóły w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tak właśnie jest w CH. w kantonach gdzie religia jest przedmiotem obowiązkowym . Natomiast każdy (ateista lub protestant) może chodzić na lekcje religii.
I wyobrażcie sobie , że młodzież ateiści, protestańci i inni przychodzą na lekcje i piszą maturę z religii. BO chcą! Bo to jest wiedza i za wiedzę otrzymują ocenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.