Facebook Google+ Twitter

Nowe lodowisko w Bełchatowie

W Bełchatowie powstaje kryte lodowisko. Zastąpi ślizgawkę odkrytą, tworzoną corocznie na miejskich kortach. Nowe lodowisko powstaje przy miejskich kortach.

Już dziś możemy zobaczyć namiot, pod którym powstanie nowe lodowisko. / Fot. Karolina JędrasNowa ślizgawka będzie obiektem zamkniętym, co ma znacznie poprawić warunki jazdy na łyżwach. Teraz łyżwiarzom nie straszny będzie już wiatr, śnieg czy deszcz. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 1000 m kw., z czego 900 m kw. będzie pokryte lodem. Poprzednie lodowisko miało wymiary 20 na 30 metrów.

Kryte lodowisko powstanie z części pozostałych po demontażu starego. Na razie postawiono namiot, pod którym powstanie nowy obiekt. Dopiero rozpoczęte prace trwać będą przez całe wakacje. Jak wcześniej, tak i tym razem, lodowisko posiadać będzie szatnię oraz wypożyczalnię sprzętu. Będziemy mogli z niego korzystać od października.

Koszty inwestycji pokryte zostaną z funduszy uzyskanych ze sprzedaży biletów na poprzednie lodowisko. 200 tysięcy złotych dołoży miasto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jan hokej
  • jan hokej
  • 31.10.2010 10:45

Znowu KICHA! Brakuje do pełnego wymiaru i nik powaz ny nie przyjedzie grać w hokeja . To już przerabialismy z halą do siatkówki! Kto nad tym pracował? Pewnikiem nie osoba znajaca sie na grze w hokeja. Osoby odpowiedzialne za niewłaściwy projekt powinny iść siedzieć . a zabrakło tylko kilka metrów na długości.....................skandal i kpina......

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2008 12:16

Owszem: ślizgawka jest dobrą nazwą ogólną całego obiektu.
Ale w ujęciu szczegółowym: "ślizgawka będzie miała powierzchnię..." to wyraźnie już mówimy o tym "czymś" do jeżdżenia, ślizgania. Modyfikacja tekstu oznacza, że jednak mieliśmy podobne odczucie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W następnym akapicie zostało to wyjaśnione - "Jak wcześniej, tak i tym razem, lodowisko posiadać będzie szatnię oraz wypożyczalnię sprzętu". Lodowisko/ślizgawka jest ogólną nazwą obiektu, na który składa się część właściwa - pokryta lodem i część, nazwijmy ją, usługowa (szatnia). :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Karolino.
Napisała Pani iż nowe lodowisko będzie miało 1000m2 a stare miało.......... wymiary 20x30 - czy tak trudno napisać że 600m2??
Oraz oczywiście ponawiam pytanie @pinon_dr - co będzie na pozostałych 100m2?
Może trociny - tak aby wypadający z toru mieli miękkie lądowanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.07.2008 22:57

"Nowa ślizgawka będzie miała powierzchnię 1000 m kw., z czego 900 m kw. będzie pokryte lodem" - a reszta? Smarem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.