Facebook Google+ Twitter

Nowe logo Nowego Sącza: satanistyczne i gejowskie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-07-22 07:29

Młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego "Strych" dopatrzyli się znaków okultystycznych i satanistycznych oraz odniesień do symboliki środowisk homoseksualnych w logo Nowego Sącza.

 / Fot. PolskapresseDo wielu sądeczan drogą elektroniczną trafił list, w którym domagają się od prezydenta zmiany nowego logo. Duszpasterstwo działa przy parafii Najświętszego Serca Jezusa w Nowym Sączu. Jego opiekun, ojciec Robert Więcek zastrzega, że nie jest autorem listu, ale podziela opinie wychowanków.

- Nie zakładam, że ktoś celowo wykorzystał te symbole - mówi o. Więcek. - Dla osób, które mają wiedzę na ten temat są one jednak oczywiste. Jeśli ktoś wyznaje chrześcijański system wartości, to nie może pozostać obojętny. Pierwsze, co budzi sprzeciw autorów listu, to dłoń skojarzona z hasłem "dobrze wróży". Ich zdaniem, jest to ewidentne nawiązanie do chiromancji, czyli wróżenia z dłoni,czego Kościół katolicki nie akceptuje.

Kolejny symbol, to zawarta w jednej z wersji logo czarna kropka pośrodku symbolicznej dłoni. Jak tłumaczy o. Więcek, taki znak w środowisku satanistów nazywany jest "zakropkowaniem", czyli oddaniem się we władanie szatana. Trzeci element logo, który budzi kontrowersje, to wielobarwność jego elementów, przywołująca skojarzenie z kolorami tęczy. To z kolei kojarzy się autorom listu z symboliką środowisk homoseksualnych.

- "Jesteśmy zaniepokojeni faktem usuwania ze świadomości mieszkańców postaci Św. Małgorzaty, która od wieków kojarzona była z Nowym Sączem" - czytamy we wspomnianym liście. - "Być może osoby związane z przygotowaniem tego projektu nie były tego świadome, ale fakty są takie, a nie inne. Można je konsultować ze specjalistami. Nie osądzamy nikogo. Nie atakujemy. Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się w naszym mieście" - dodają autorzy listu, który w wersji rozsyłanej drogą elektroniczną nie jest przez nikogo podpisany. W mailu znajduje się jedynie sugestia, by każdy, kto zgadza się z jego treścią wydrukował go, podpisał i wysłał do prezydenta.

Prezydent Ryszard Nowak (PiS) nie chciał wczoraj oficjalnie komentować listu. Przyznał, że jest zaskoczony treścią i nie jest pewien, na ile poważnie powinien ją traktować. Nie wyklucza, że akcja została przez kogoś zainspirowana, aby go zdyskredytować przed wyborami samorządowymi. Oficjalnie wypowie się, kiedy "zbierze więcej informacji".

Bardziej rozmowny był przewodniczący rady miasta Artur Czernecki (PiS). - Nie podejrzewam prezydenta Nowaka, żeby wiedział o takiej symbolice - stwierdził. - Widzę tu raczej błąd jego biura, które czegoś nie dopilnowało. Jeśli potwierdzą się zarzuty z listu, to należy bezwzględnie zrezygnować z tego znaku i opracować nowy. Z logo powinni utożsamiać wszyscy mieszkańcy Nowego Sącza.

gazetakrakowska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.