Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7455 miejsce

Nowe logo Polski

Polska w końcu doczekała się nowego logotypu! Co więcej o wyborze konkretnego kształtu decydujemy my, czyli obywatele. Możemy decydować o przyszłości, którą zapamiętają całe pokolenia!

Nasz nowy narodowy symbol można wybrać na stronie: http://logodlapolski.pl/. Do wyboru jest sprężyna, sprężyna albo sprężyna. Powiedzmy sobie szczerze: czyż bogactwo tego wyboru nie jest niesamowicie piękną i trafną metaforą wyborów parlamentarnych w naszym kraju?

Jeden z tych logotypów będzie nowym narodowym symbolem kształtującym nasz wizerunek za granicą. / Fot. Ktoś robiący dla rząduTrzeba tu wyjaśnić kilka spraw malkontentom narzekającym na nowe logo!

Po pierwsze: dlaczego nie orzeł?

Otóż orzeł to ptak, a ptak, jak wiemy, przywodzi wulgarne skojarzenia (przez swoje pole semantycznie można powiedzieć, że ten symbol jest też fallocentryczny, przez co może nie odpowiadać niektórym Polkom).

Dalej: co symbolizuje nowy, piękny symbol, oprócz sprężyny tak genialnie objaśnionej nam już przez copywriterów?

Logo nawiązuje do ubrania, które zapewnia pełną opiekę naszego państwa.
Jest nim pasiak. Nie od dziś wiadomo, że żeby dorosły człowiek mógł, nie pracując, podreperować zdrowie, także uzyskując bezpłatną opiekę dentystyczną, dokształcić się, trochę wypocząć, dostać ciepłe miejsce do spania i 3 posiłki dziennie, musi się postarać o taki strój. Ponadto noszący tego typu kostium często doświadczają tak gorącej i płomiennej miłości (szczególnie pod prysznicem) od innych ubierających się podobnie, jaką dostaje każdy obywatel od naszego państwa!

Swoją drogą kiedyś logiem Polski był już latawiec ("wystarczy, że skądś wiatr zawieje, a już łatwo się puszcza"). / Fot. Ktoś robiący dla rząduWłaśnie nawiązując do tej miłości - symbol zygzaka odnosi się też do ruchu frykcyjnego, który idealnie tą miłość obrazuje.

Ponadto jest on też metaforą drogi petenta w urzędzie, który spaceruje od okienka do okienka, jak, chcąc, nie chcąc, wielu naszych obywateli.

Ponadto symbol zygzaka zawiera jeszcze metaforę bardziej subtelną - kręte ścieżki, jakimi chadzają umysły miłościwie nam panujących.

Sama też biel nawiązuje zarówno do ekstazy ruchów frykcyjnych, jak i miłości państwa polskiego do swoich obywateli. A zwracając uwagę na to, jak ta miłość bywa bolesna, to także czerwień krwi znajduje tu swoje uzasadnienie.

I to wszystko za zaledwie jeden milion złotych.


___
Komentarz odautorski (16.10.2104 godz. 10:10)

Ponieważ niektórzy błędnie interpretowali powyższy tekst, informuję, że ma on charakter ironiczny, cyniczny i "humorystyczny" (z nurtu "śmiech przez łzy"). Jest on owocem facebookowej konwersacji z blogerką Tattwą na temat nowego "niesamowitego" logo naszego kraju. W celu poważnego zgłębienia tematu szczerze polecam artykuł z Vagla.pl i komentarze pod nim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Coś cicho o tym nowym sprężynkowym logo Polski... Pieniądze wzięte, temat ruszony, a ciekawe kiedy powróci na pierwsze strony gazet?

Na razie, póki co, przyszedł czas na zmianę słów hymnu Polski. Narodowy Front Polski chce zmienić Bonapartego na naszego ziomka - Sobieskiego. Sam pomysł podoba mi się, wszak to on jest dobrym przykładem jak "zwyciężać mamy", a nie Napoleon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szukamy tożsamości dla marki "made in POLSKA"

Chciałbym zainteresować Państwo niekomercyjnym przedsięwzięciem - Konkursem „Eksportowe LOGO Polski”, więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.eksportowelogopolski.pl.

1. Marka „made in Poland” – „wyprodukowane w Polsce” musi być zrobiona w Polsce.
2. Eksportowe Logo Polski – ma być znakiem wspólnym dla wszystkich akcji promocyjnych, a nie zastąpić istniejące logotypy.
3. Godło Narodowe lub Flaga Państwowa– nie jest symbolem, które nieodpłatnie i bez ograniczeń może być używane do promocji.

Wierzę w to, że największym skarbem Polski jest kreatywność, przedsiębiorczość i wola spontanicznego zaangażowania w dobrą sprawę, której przykładem znanym na całym świecie jest Polska solidarność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Darku, teraz rozumiem, o jakiej "wadze" mowimy :) Dziekuje bardzo za slowa uznania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mikołaju, ja nie mam zdania, ja stwierdzam fakty:
waga artykułu - 9 - dwa inne teksty o tej tematyce o wadze 337 (nadal na roterze) i 72 (był na roterze)
odsłon - 23.908 - dwa pozostałe 332 i 750 odsłon
komentarzy - 5 - pozostałe 1 i 17
poleceń na Fb - 171 - pozostałe 22 i zero.
Pana tekst jest najpopularniejszy dzisiaj, w tym tygodniu, w tym miesiącu, a w stali roku jest na 11 miejscu, ale patrząc na kolejne odsłony na pewno będzie w czołówce. I to wszystko bez redakcyjnego wsparcia.
GRATULUJĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek, ale to ma być logo "promocyjne" ;)
Więc pomysł na przejrzenie się w cudzych oczach nie jest taki głupi.
Tylko że konsekwentnie, głosować powinni nie Polacy, a Reszta Świata. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś mówiło się o "orłach Górskiego", a teraz będziemy mówić o "sprężynach Wally`ego Olinsa", co już lepiej będzie się z Polską kojarzyło, bo... Polacy nie są zdolni wymyślić nawet swojego logo... Nieźle!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy wezmą się za warszawską syrenkę w herbie?

Łodzi już skasowali złocistą ikonkę łódki z wiosłem na czerwonym tle, która przez całe lata dobrze służyła w celach rozpoznawalności miasta. Teraz zastąpiona została czterema wykoślawionymi literami, które chyba mają nawiązywać do czterech kultur ścierających się na terenie miasta w niedalekiej przeszłości...

Ale co tam... byle była katolicka... jak powiedział kiedyś wybitny łodzianin...

Powoli, powoli i demontujemy starą Polskę. Najpierw poszedł przemysł pod młotek, teraz idą symbole... konsekwentnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiem podobnie jak PRowcy z "Loga dla Polski":

Panie Darku, ma Pan prawo do swojej opinii. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mikołaju, właśnie Pan przekonał mnie, że "waga" tekstu i wysoka pozycja w serwisie nie przekłada się na jej poczytność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.