Facebook Google+ Twitter

Nowe logo Porozumienia dla Przyszłości

Dla skutecznego przekazu marketingowego, także w polityce, ważna jest symbolika. Mamy więc nowy projekt logo...

Sonda

Nowe logo Porozumienia dla Przyszłości jest:

Nowe logo Porozumienia dla Przyszłości / Fot. www.dlaprzyszlosci.pl, stan na 19 kwietnia 2009W zasadzie nie byłoby tego artykułu, gdyby wystarczył link do źródła. Ale link zapewne wkrótce przestanie działać, bowiem strona Porozumienia dla Przyszłości (www.dlaprzyszlosci.pl) widnieje dziś jako "strona w budowie". Nowy znak PdP jest już jednak kolportowany, można więc sądzić, że ma status oficjalny.

Wiemy świetnie, że logo jest elementem wyróżniającym produktów, firm, instytucji - również państw (flaga i godło narodowe). Nie inaczej rzecz się ma z fundacjami, stowarzyszeniami, partiami politycznymi czy ruchami społecznymi.

Logo Mazowsza / Fot. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/100_tysiecy_za_logo_mazowsza_94150.htmlZazwyczaj symbol graficzny (logo, herb, godło) generuje jakieś skojarzenia i emocje - dyskusje na ten temat były już prowadzone na łamach Wiadomości24.pl. Oceniane były logotypy Mazowsza oraz Białegostoku.

Niekiedy, jak w ostatnim przypadku, znak graficzny staje się przedmiotem krytyki i wzbudza kontrowersje, wykraczające poza intencje autorów i zamawiających projekt. W każdym razie: żeby przekaz był skuteczny, musi nie tylko być intensywnie promowany (koszty reklamy), ale i łatwo zapamiętywalny. Logo Białegostoku i LGBT / Fot. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/oficjalne_logo_bialegostoku_plagiatem_84620.html

Biorąc pod uwagę powyższe uwagi, serdecznie proszę o próbę oceny nowości na polu polskiej grafiki politycznej. W sondzie zamieszczonej obok, świadomie zamieściłem głównie odniesienia pozytywne bądź neutralne - zapewne o takie efekty chodziło projektantom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.