Facebook Google+ Twitter

Nowe media – nowe konferencje

W Kielnarowej pod Rzeszowem 7 maja rozpoczęła się konferencja „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”. Zostali na nią zaproszeni studenci i działacze kół naukowych. Spośród nich wystąpili młodzi adepci dziennikarstwa, którzy zapoczątkowali etap konferencji online.

Adrian Kaczmarek i Monika Borowiak wygłosili przemówienia z zakresu temat "Nowe media". / Fot. Małgorzata MrozekAdrian Kaczmarek i Monika Borowiak – to studenci dziennikarstwa, którzy z przyczyn od siebie niezależnych nie mogli być obecni na konferencji organizowanej przez Studenckie Koła Naukowe Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wraz z redaktor naczelną uczelnianego miesięcznika i serwisu internetowego doszli do wniosku, że nic straconego. Obecność zaliczyli wirtualnie. Ich przemówienia były transmitowane przez internet.

- Zaproponowaliśmy uczestnikom wygłoszenie referatów online. Zależało nam na tej formie, ponieważ występujemy w panelu Nowe Media i IT. Po drugie ta konferencja inicjuje projekt, który rozpoczynamy w czerwcu, a dotyczy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Chcemy cyklicznie prowadzić lekcje i wykłady w formie e-learningowej - tłumaczy Katarzyna Bocheńska-Włostowska z Centrum Nowych Mediów i Kształcenia na Odległość Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.

Młodym dziennikarzom z Poznania głosu udzielały prowadzące, studentki WSUS - Ada Dymek oraz Agnieszka Filipiak. Pierwsze przemówienie, zatytułowane „Rola pisma warsztatowego w kształtowaniu studentów dziennikarstwa”, wygłosił Adrian Kaczmarek – sekretarz redakcji „Loży” - miesięcznika wydawanego przez Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu. - Przy próbie zawiązywania gazety rodzą się ciekawe zjawiska socjologiczne i pedagogiczne. Otóż inicjowanie nowego tytułu w szkole wywołuje tak silne emocje w zespole twórców, że dochodzi do nieporozumień na tle programowym. – mówił Adrian Kaczmarek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pierwsze szkoły "distant learning" w Polsce - ESKK i CEAC Polonia już dawno podupadły. Startowały za wcześnie i bez netu. Teraz (tak od 2002) rośnie fala nowych pomysłów i możliwości, ale przetrwają namocniejsi...
Fajna relacja, PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybierałam się na tę konferencję - niestety inne ważne obowiązki nie pozwoliły na wyjazd. Chętnie otrzymałabym materiały ze spotkania, a może są gdzieś w internecie - proszę o info. Dzięki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.