Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

117 miejsce

Nowe możliwości dla przedsiębiorców i regionów Polski -Polska 3.0

Czy Polska wykorzysta swój regionalny potencjał i tranzytowe położenie w Europie? To zależy od tego, czy w Polsce będzie odpowiednia swoboda działania oddolnej przedsiębiorczości. Program Polska 3.0 odpowiedzią na potrzeby regionów.

 / Fot. Polska 3.0Na naszych oczach zapadają decyzje o przyszłym infrastrukturalno-gospodarczym obrazie Świata. Poprzez swoje wybitnie tranzytowe położenie, Polska może stać się kluczowym graczem w Europie a Premier Mateusz Morawiecki ma szansę zapisać się w historii jako drugi Eugeniusz Kwiatkowski – twórca Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Pytanie to - czy dziś w Polsce potrafimy patrzeć na gospodarkę dalekowzrocznie i traktować Kraj nie jako fundację, tylko jako firmę, którą trzeba umiejętnie zarządzać?

Tendencje na europejskim rynku transportowym, takie jak: konieczność rozwoju transportu intermodalnego i multimodalnego, intensywny rozwój ładunków kontenerowych, rozwój transportu w systemie ro-ro, jak również wzrost liczby pojazdów na drogach i natężenia ruchu, w naturalny sposób wpływają na rozwój korytarzy transportowych. Dziś, w Komisji Europejskiej środki dedykowane są na ogromne projekty infrastrukturalne i transportowe, w szczególności te, które integrują różne formy transportu.
To wielka szansa dla Polski, której uprzywilejowane położenie w Europie, może pozwolić jej stać liderem regionu. Rozwój centrów logistycznych to inwestycja, która wykracza dalej poza sam transport. Wokół wielkich ośrodków tworzą się doliny przemysłowe i biznesowe. To szansa na rozwój nowego, swoistego Centralnego Okręgu Przemysłowego na miarę XXI wieku.
W Polsce powstał tylko jeden program, który w pełni może wykorzystać możliwości, aby Polska realizowała długofalowy plan rozwoju gospodarki, który przyniesie jej potężny impuls rozwoju – jest to program POLSKA 3.0.

Czy polski rząd podejmie to wyzwanie i jako pierwszy od dziesięcioleci postawi – wzorem innych rozsądnych państw, na rozwój kompleksowego planu gospodarczego?

 / Fot. Polska 3.0

POLSKA 3.0 stanowi długofalową, spójną politykę rozwoju gospodarki, opartą na potencjale przemysłowym kraju, innowacyjności i konkurencyjnej pozycji Polski w Unii Europejskiej.
Jest jest na dzisiaj jedynym spójnym projektem gospodarczym dla Polski i dla regionów transgranicznych. Skupia kilkadziesiąt projektów gospodarczych, które oparte na ekosystemowym działaniu tworzą jeden spójny i oddolny program dla polskiej gospodarki.

Program zintegrowanych działań, mających na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego oraz budowę największego w Europie Ponadnarodowego Centrum Logistycznego w Gorzyczkach.
Głównym założeniem projektu jest przywrócenie żeglowności polskich rzek, począwszy od rzeki Odry, budowa połączenia Dunaj – Odra – Łaba, wpisującego się w Środkowoeuropejski Korytarz Transportowy CETC–ROUTE 65 i rozwój korytarza Bałtyk-Adriatyk, Bałtyk-Morze Czarne, budowa Ponadnarodowego Centrum Logistycznego Gorzyczki – Věřňovice (jedyna w Europie lokalizacja, gdzie będą łączyć się drogi m.in autostrady A1, kolei szerokiego toru z Dalekiego Wschodu, drogi rzecznej (portu rzecznego) i dogodnego połączenia poprzez autostradę z największym portem lotniczym Cargo Pyrzowice-Katowice z prawie blisko 500 ha terenem inwestycyjnym w SSE.

Polska 3.0 jest oddolnym, apolitycznym, klastrowym programem, który składa się z szeregu projektów, tworząc swoisty ekosystem, gdzie eksperci z poszczególnych działów Programu, współpracując z włączonymi na stałe w projekt, najlepszymi ekspertami ds. funduszy europejskich wspólnie wypracowują najlepsze dla polskiej gospodarki rozwiązania.


INICJATYWA 3.0

Inicjatywa 3.0 to pilotażowy program dla polskich samorządów w ramach programu POLSKA 3.0, autoryzowany przez Międzynarodowy Fundusz Monetarny IMF – suma projektu dla 6 samorządów m.in. Kraków to ponad 45 miliardów złotych na działanie takie jak infrastruktura, ekologia, środowisko , sport i kultura

Inicjatywa 3.0 jest otwartą i dedykowaną ofertą finansową dla polskich samorządów przy pełnej autoryzacji IMF.

Jutro jest już dziś – POLSKA 3.0 wykorzysta dla Polski ostatni dzwonek w możliwości pozyskania europejskiego, bezzwrotnego finansowania korytarzy transportowych
To dzięki programowi POLSKA 3.0, jego zespoły są partnerami w rozmowach z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, Organizacją Narodów Zjednoczonych i Grupą Wyszehradzką.

Co istotne, Program POLSKA 3.0 wpisuje się zarówno w krajowe jak i europejskie plany finansowania, pozwalając Polsce skorzystać z wielkoskalowych, bezzwrotnych środków europejskich na rozwój zintegrowanych sieci transportowych, a jego poszczególnymi projektami infrastrukturalnymi są zainteresowani także najwięksi inwestorzy w postaci chińskich spółek skarbu państwa.

Program idealnie wpisuje się w działania Międzymorza, gdzie inicjatywę Bałtyk - Adriatyk – Morze Czarne podpisało 12 prezydentów.

 / Fot. Polska 3.0

http://polska-3-0.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Regionalny potencjał i tranzytowe położenie":

https://i.guim.co.uk/img/media/fc0b99d6393e338ac5683a8d9b4e2f86c2d9ca72/0_0_3767_2664/master/3767.jpg?w=720&q=20&auto=format&usm=12&fit=max&dpr=2&s=a3fb72b7a946a7dad30b0220cd5750b3

;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie. Za dolarem, każdy pieniądz. Będzie trzęsienie kosmosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Autorko, skoro Pani zapewnia... to cóż ja na to mogę? Tyle tylko, że zarówno doświadczenie jak i teoria zaprzecza, aby MFM akceptowało jakiekolwiek poczynania pozwalające ma wybijanie się na niezależność poszczególnych państw i wymykanie się spod tak "szacownej" kontroli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chiny zamierzają wydać swoje biliony $, aby otworzyć sobie drogę lądową na świat.
Wiedzą, że dolar wcześniej czy później straci swoją moc i chcą to zrobić wcześniej niż to się stanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewniam, iż program jest zupełnie oddolny, klastrowy. W klastrach które go tworzyły (Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw) skupione jest ponad 3000 przedsiębiorstw, od sektora MŚP po duże, polskie firmy rodzinne. Program Polska 3.0 nigdy nie był również finansowany przez żadne instytucje poza klastrem. Nie pozyskiwał środków ani z puli krajowej, ani europejskiej.
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moje bielmo na oku nie pozwala mi podzielać zachwytu pana Roberta tym "oddolnym programem"... Spojrzałem, kto aprobuje tę "oddolną" inicjatywę i wszystko jasne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynajmniej wiemy na co zostanie wydany kolejny bilion w najblizszych chyba dekadach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z najważniejszych artykułów w tym roku. Może dekady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.