Facebook Google+ Twitter

Nowe narzędzie optymalizujące pozycjonowanie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-16 11:48

Spółka SEMSTORM uruchomiła darmowe testy systemu do wspierania działań SEO. Dostarcza on unikatowych narzędzi do planowania i optymalizacji kampanii w wyszukiwarkach internetowych.

SEMSTORM analizuje największą na świecie liczbę polskich słów kluczowych. Jego twórcy wdrożyli też unikatowe mechanizmy filtrowania danych. Nowa usługa dedykowana jest przede wszystkim pozycjonerom, właścicielom stron internetowych oraz agencjom marketingowym.

Trudności w prowadzeniu działań SEO i PPC, wynikające z ograniczonego dostępu do danych i rosnącej konkurencji, uwarunkowały powstanie SEMSTORM. Narzędzie dostarcza informacji o działaniach konkurencji w wyszukiwarkach, w postaci kompletnych danych o milionach słów kluczowych.

- Analiza działań marketingowych w wyszukiwarkach internetowych wskazała, że brakuje narzędzia, które w rzetelny sposób pokazałoby, czy wybrane słowa kluczowe są optymalne – wyjaśnia Wojciech Karwowski, Prezes zarządu SEMSTORM Sp. z o.o. - SEMSTORM pomaga zarówno w przypadku dużych, jak i małych kampanii SEO. Mnogość wskaźników dostarczy agencjom niezbędnego wglądu w prowadzone działania. Uproszczony interfejs, widoki z podpowiedziami pozwolą efektywnie planować strategię również zwykłym użytkownikom – dodaje Karwowski.

SEMSTORM dostarcza kompleksowego zbioru danych przydatnych do planowania i prowadzenia kampanii SEO. Dzięki wewnętrznym współczynnikom wyznacza listy słów kluczowych o wysokim potencjale, o które warto wzbogacić swoje działania. Dodatkowo umożliwia wgląd w efekty kampanii konkurencji, a także porównanie skuteczności prowadzonych działań z innymi firmami. Dzięki SEMSTORM pozycjonowanie można dostosować do unikalnych potrzeb, uwzględniając spodziewany zasięg oraz sezonowość biznesu online.
Prace nad narzędziem trwały ponad rok. Aby mogło ono przetworzyć i zaprezentować użytkownikom taki ogrom danych (miliony słów kluczowych, setki milionów rekordów) twórcy oparli je na bardzo zaawansowanych technologiach „big data”, a w szczególności na systemach NoSQL. Największym wyzwaniem było zaprojektowanie architektury serwisu w taki sposób, by była w pełni skalowalna i dostarczała możliwie szybko informacji zwrotnych.

- Uruchomienie wersji beta serwisu pozwoli na przetestowanie jego funkcjonalności oraz dostosowanie go w pełni do potrzeb użytkowników. Wiemy jak ważny jest ten etap prac nad projektem. Finalny start systemu planujemy pod koniec października. Oczywiście, jeśli wskazówki przekazane przez testerów będą wymagały poważnych modyfikacji, termin może się przesunąć. Staraliśmy się jednak już na tym etapie wyeliminować wszystkie błędy narzędzia, tak by wersja beta była jak najbardziej zbliżona do docelowej – dodaje Milena Szałacka, członek zarządu oraz Dyrektor Zarządzający SEMSTORM Sp. z o.o.

W Polsce działa wiele standardowych skanerów pozycji, takich jak ColibriTool, Positionly czy Webpozycja. W ich przypadku to użytkownicy wybierają frazy i na ich podstawie prezentowane są wszystkie dane. SEMSTORM wyposażony jest w słownik fraz kluczowych, powstały na bazie analizy kilkuset milionów słów kluczowych. Frazy dobrano tak, by faktycznie były wyszukiwane w internecie. Pewna ich pula będzie skanowana raz dziennie, pozostałe w cyklach miesięcznych. Na świecie istnieje kilka rozwiązań podobnych do SEMSTORM, m.in. SEMrush i SearchMetrics. Badają one jednak znacznie mniej polskich słów kluczowych oraz nie posiadają tak zaawansowanej filtracji.

***
SEMSTORM – nowoczesne narzędzie specjalizujące się w dostarczaniu danych do planowania
i optymalizowania kampanii w wyszukiwarkach internetowych. SEMSTORM udziela informacji
o milionach słów kluczowych, udostępnia wydajne mechanizmy filtracji danych
i samodzielnie wyznacza konkurencję dla poszczególnych domen. W swojej bazie ma
ponad 10 mln subdomen i 40 mln unikalnych adresów URL. Właściciel narzędzia – Spółka SEMSTORM powstała w 2013 roku.
(Anna Sobolewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.