Facebook Google+ Twitter

Nowe noktowizory dla polskiej armii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-24 16:22

Jeszcze w tym roku żołnierze dostaną nowoczesny sprzęt optyczny i noktowizyjny. Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało kontrakt z Przemysłowym Centrum Optyki na dostawę tego sprzętu dla armii.

Warszawska firma, która wchodzi w skład grupy zbrojeniowej BUMAR, ma dostarczyć wojsku do 10 grudnia celowniki laserowe i osprzęt noktowizyjny. Prezes Przemysłowego centrum Optyki Ryszard Kardasz podkreślił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że jest to największy od wielu lat kontrakt , jaki jego firma podpisała z MON-em. Opiewa on bowiem na prawie 120 milionów złotych.

PCO dostarczy dla żołnierzy sprzęt, który pozwoli im dobrze widzieć i prowadzić akcje bojowe w nocy. Chodzi tu przede wszystkim o wyposażenie w gogle noktowizyjne wojskowych, którzy wyjeżdżają na zagraniczne misje.
Podpisany kontrakt to nie koniec współpracy z wojskiem. PCO pracuje już nad nowym osprzętem elektronicznym do transporterów opancerzonych Rosomak, a w przyszłości chce zaproponować modernizację optyki w systemach kierowania ogniem, "DRAWA T". Z kolei MON - jak powiedział szef Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych, generał Sławomir Szczepaniak - chce w przyszłości współpracować z przemysłem zbrojeniowym na innych zasadach. Obecny kontrakt z PCO opiewa tylko na rok, a wojsko dąży do zawierania wieloletnich umów z dostawcami. Generał Szczepaniak uważa, że MON powinno zawierać takie umowy, ponieważ wtedy łatwiej jest wymienić stary sprzęt i nie wydawać od razu bardzo dużych sum z budżetu ministerstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.