Facebook Google+ Twitter

Nowe oblicze Portu i Cypla Czerniakowskiego - konkurs

W środę, 11 sierpnia 2010, władze miasta ogłosiły konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego obszaru Portu i Cypla Czerniakowskiego w Warszawie.

 / Fot. www.um.warszawa.plMiasto Stołeczne Warszawa ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego obszaru Portu i Cypla Czerniakowskiego w Warszawie. Jest to element tworzenia nowej jakości ładu przestrzennego na styku miasta z rzeką. Wnioski o dopuszczenie do konkursu należy składać do 6 września - można przeczytać na stronach urzędu miasta.

Konkurs polega na wykonaniu koncepcji zagospodarowania przestrzennego obszaru Portu i Cypla Czerniakowskiego w Warszawie - jako głównego portu rzecznego Warszawy z przeznaczeniem na rekreacje, sport i turystykę wodną - oraz opracowanie koncepcji zagospodarowania atrakcyjnych terenów publicznych z przeznaczeniem rekreacyjnym, sportowym i turystycznym. Opracowaniem objęty będzie obszar ok. 30 ha, w tym tereny inwestycyjne miedzy ul. Czerniakowską a basenem portowym (ok. 5 ha); kanał i basen portowy wraz z nabrzeżami (ok. 10 ha); Cypel Czerniakowski (ok. 15 ha) oraz nabrzeże Wisły na długości ok. 1 km.

Zwycięska praca wraz z pracami nagrodzonymi i wyróżnionymi stanie się punktem wyjścia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru oraz przygotowania oferty inwestycyjnej dla wspólnej realizacji przedsięwzięć opartych na podziale zadań pomiędzy podmiotem publicznym a partnerem prywatnym lub innej formie współpracy z podmiotami prywatnymi - informują władze miasta.

Wnioski o dopuszczenie do konkursu należy składać do 6 wrześnie br., po czym osoby spełniające spełniających wymagania zawarte w regulaminie zostaną zaproszone do składania prac konkursowych, na co będą mieć ponad 5 tygodni. Zwycięskie prace poznamy w grudniu br.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe wytyczne dostępne są na stronie:http://www.um.warszawa.pl/portczerniakowski/index.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.