Facebook Google+ Twitter

Nowe obowiązki banków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-18 07:36

Dyrektor pionu nadzoru bankowego w Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzej Stopczyński, w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" zapowiedział, że każdy bank ma od poniedziałku obowiązek składania raportów z transakcji ze swoją spółką-matką.

Decyzja ta ma uchronić polskie banki przed transferowaniem pieniędzy do zadłużonych spółek-matek.

Andrzej Stopczyński powiedział, że komisja szczególnie przygląda się wszystkim długoterminowym lokatom, które banki składają u swoich właścicieli. Zastrzegł jednak, że takie transakcje są zjawiskiem normalnym i nie mogą być z góry traktowane jako próba transferowania środków.

Dyrektor pionu nadzoru bankowego KNF powiedział, że dwie transakcje wzbudziły wątpliwości, ale Nadzór uzyskał wystarczające wyjaśnienia w tej sprawie. Andrzej Stopczyński uważa, ze jest mało prawdopodobne, aby przed decyzją o wprowadzeniu obowiązkowych raportów banki dokonywały transakcji szkodliwych dla klientów.

Jak tłumaczy, udział polskich banków w grupach międzynarodowych jest nieznaczny, a pieniądze, które mogą pożyczać swoim właścicielom, nie byłyby w stanie wpłynąć na poprawę ich płynności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.