Facebook Google+ Twitter

Nowe poranne pociągi Węgliniec – Legnica

Od 18 stycznia br. Koleje Dolnośląskie uruchomią poranne połączenie na trasie Węgliniec – Legnica i z powrotem. Dzięki temu mieszkańcom zachodniej części Dolnego Śląska łatwiej będzie dojechać do szkoły i pracy.

 / Fot. Koleje Dolny ŚląskProblemy z porannymi dojazdami z Węglińca do Bolesławca i Legnicy pojawiły się w połowie grudnia - wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów. Miały one związek z decyzjami spółki PKP Intercity. Przewoźnik ten zlikwidował pociąg pospieszny relacji Zgorzelec - Legnica - Wrocław - Warszawa. Miał go zastąpić pociąg pospieszny relacji Jelenia Góra - Węgliniec - Legnica - Wrocław - Warszawa, ale z jego uruchomienia spółka PKP Intercity wycofała się w listopadzie. Z przyczyn technicznych Samorząd Województwa Dolnośląskiego nie mógł w miejsce tego połączenia wprowadzić pociągów regionalnych już w połowie grudnia.

Przedstawiciele spółki PKP Intercity nie odpowiedzieli pozytywnie na interwencje, podejmowane w tej sprawie przez członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniewa Szczygła. Dzięki dobrej współpracy spółek Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie uda się jednak poprawić komunikację kolejową w zachodniej części regionu.

Od 18 stycznia 2010 r. autobusy szynowe Kolei Dolnośląskich rozpoczną kursowanie na trasie Węgliniec - Legnica. Uruchomiona zostanie para pociągów:
Legnica (5.37) - Bolesławiec (6.15) - Węgliniec (6.39)
Węgliniec (ok. 6.55) - Bolesławiec (ok. 7.20) - Legnica (ok. 7.50)

Autobusy szynowe będą się zatrzymywały na wszystkich stacjach pośrednich na trasie Węgliniec - Legnica. Pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Węgliniec - Legnica będzie skomunikowany z pociągiem Przewozów Regionalnych relacji Legnica - Wrocław - Przemyśl.

Dokładne godziny kursowania będą znane na początku przyszłego tygodnia (11 stycznia br.).
Poranne połączenie Węgliniec - Legnica będzie dofinansowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Decyzja o jego uruchomieniu wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców zachodniej części regionu - przede wszystkim uczniów, którzy chcą dojechać do szkół w Bolesławcu na godz. 8.00.

Spółka Koleje Dolnośląskie należy do Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jest on także współwłaścicielem spółki Przewozy Regionalne. Aktualne informacje nt. kursowania pociągów regionalnych na Dolnym Śląsku można znaleźć na stronie internetowej: koleje.dolnyslask.pl.

źródło: Bożena Ślabska, specjalista w Wydziale Komunikacji Społecznej Departament Marszałka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.