Facebook Google+ Twitter

Nowe prawo drogowe wkracza na drogi osiedlowe i parkingi

4 września wchodzi w życie zmienione prawo drogowe. Policja oraz straż miejska uzyskają większe uprawnienia jeśli chodzi o możliwość karania kierowców łamiących przepisy na osiedlowych drogach i przysklepowych parkingach.

Parking przed supermarketem / Fot. wikipedia.orgDo tej pory ukaranie mandatem za stłuczkę na osiedlowej uliczce czy za zastawienie samochodu na podwórku kamienicy było niemożliwe. Drogi wewnętrzne oraz parkingi nie zaliczały się bowiem do dróg publicznych, na których mogła interweniować policja.

Jak donosi Rzeczpospolita, nowe zapisy ustawy prawo drogowe zmieniają ten przepis. Oznacza to, że kierowców parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych oraz blokujących innych uczestników ruchu drogowego będzie można obciążyć mandatem w wysokości 100 zł.

Z tych zmian zadowolone są
też wspólnoty mieszkaniowe, które w całej Polsce zmagają się z uciążliwymi kierowcami, przekraczającymi prędkość oraz utrudniają poruszanie się na osiedlach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

500 zł. to nie koniec nowin, w Gdańsku stało się to realne i wygląda tak - 500 zł parkowanie + 500 odholowanie na parking strzeżony = 1000 zł. Ja nie płaciłem i płacić nie muszę, piszę tylko ku przestrodze innym kierowcom. Może kogoś poinformuję na czas, zamiast płacić mandat daj 10% wartości mandatu na chore dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzywna za parkowanie na tzw. kopercie dla niepełnopsrawnych może wynosić 500 zlotych. Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się bardzo te 500 złotych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą mówili w informacjach, że za parkowanie na miejscach wyznaczonych dla niepełnosprawnych będzie mandat 500 zł. czyli się nie myliłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogę się mylić ale za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnego jest chyba 500 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.