Facebook Google+ Twitter

Nowe procedury lotów polskich VIP-ów

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przedstawiło prezydentowi nowe procedury lotów najważniejszych ludzi w państwie, które mają zostać zatwierdzone na najbliższym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Siedziba Biura Bezpieczeństwa Narodowego. / Fot. bbn.gov.plW wypowiedzi udzielonej dziś telewizji TVN24, szef BBN Stanisław Koziej powiedział, że nowe procedury określają m.in "obowiązki ważnych osób, jeśli idzie o ich rozśrodkowanie, wspólne loty, obowiązki na pokładzie oraz sposoby organizowania lotów, czyli obowiązki kancelarii poszczególnych VIP-ów oraz Ministerstwa Obrony Narodowej."

Na nowe procedury składa się kilkunastostronicowy dokument oraz liczne załączniki obrazujące pracę BBN w tym zakresie oraz konsultacje i narady ze specjalistami.

Generał Koziej dodał także, że procedury "koncentrują się na zasadach usprawnienia pewnych instrumentów, m.in. 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego", który - jak powiedział - nadal będzie zajmował się transportem polskich VIP-ów, w tym prezydenta RP.

Embraer 170-200LR, wyczarterowany od PLL LOT na potrzeby transportu polskich VIP-ów. / Fot. Foma, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Polish-Gov-Embraer-SP-LIG.jpgSzef BBN wyraził nadzieję, że nowe procedury, które zostały przedstawione m.in. prezydentowi i Ministerstwu Obrony Narodowej, zostaną zatwierdzone na najbliższym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która będzie zbierała się regularnie od przyszłego miesiąca.

Pracę nad nowymi procedurami rozpoczęto już w kwietniu, po niewyjaśnionej dotąd katastrofie rządowego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji, w której śmierć poniosło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni prezydent II RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kolejna katastrofa lotnicza , nie jest nam potrzebna .

Komentarz został ukrytyrozwiń

podobno nowe procedury zabraniają prób lądowania "na wariata"...
i rozbijania samolotów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.