Facebook Google+ Twitter

Nowe przepisy dla narciarzy. Dzieci będą musiały jeździć w kaskach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-29 09:23

Według przyjętej latem przez Sejm, a podpisanej we wrześniu przez prezydenta ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach, będziemy mieli obowiązek jeżdżenia w kasku do 16. roku życia. Surowie będzie również jeżdżenie pod wpływem środków odurzających.

Od Nowego Roku, dzieci i młodzież do 16. roku życia będzie miała obowiązek jeździć w kasku. W przeciwnym razie, rodzicom grozi wysoka grzywna. Wprowadzono także kary dla snowboardzistów i narciarzy, za jazdę pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz innych środków odurzających. Grozić to może grzywną, nakazem opuszczenia trasy lub nawet zakazem wstępu na stok.

Według wchodzących 31 grudnia zasad, narciarze i snowboardziści będą mieli obowiązek zapoznania się z regulaminem trasy, obiektów oraz innych urządzeń. Będą także zobowiązani do przestrzegania zasad oraz jeżdżenia według swoich rzeczywistych umiejętności, na odpowiednich trasach, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych.

Nowe przepisy nie regulują "prawa śniegu" (możliwości wytyczania tras narciarskich przez cudze grunty), co w niektórych turystycznych miejscowościach jest powodem sporów między właścicielami wyciągów, a mieszkańcami.

(Karolina S.)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.