Facebook Google+ Twitter

Nowe przepisy wprowadzają monitoring w celach niebezpiecznych przestępców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 17:41

Projekt nowelizacji przepisów, wprowadzających całodobowy monitoring cel niebezpiecznych przestępców, został skierowany do parlamentu.

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że w ciągu trzech miesięcy od dnia wejścia w życie tych przepisów, we wszystkich celach dla niebezpiecznych osadzonych zostaną zainstalowane kamery z funkcją nagrywania. W sumie ma być zainstalowanych około 430 kamer, co będzie kosztowało ponad 2,3 mln złotych.

Wiceszef resortu przyznał, ze bezpośrednim powodem jest samobójcza śmierć Roberta Pazika, podejrzanego w sprawie Krzysztofa Olewnika. Z danych resortu sprawiedliwości wynika, że w ubiegłym roku w więzieniach doszło do 30 prób samobójczych, zakończonych śmiercią skazanego.

Wiceminister Kwiatkowski zapewnił, że monitoring będzie prowadzony z zachowaniem prawa do tajemnicy spowiedzi i tajemnicy adwokackiej. Wyjaśnił, że monitorowane będą cele wraz z tak zwanym kącikiem sanitarnym, ale w sposób, który uszanuje prawa osadzonych. Wiceminister zaapelował do parlamentarzystów o jak najszybsze przyjęcie nowych przepisów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.