Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13275 miejsce

Nowe przygody Bolka i Lolka

Dawno, dawno temu żyli sobie dwaj bracia. Jeden starszy, drugi młodszy. Ten pierwszy był odważniejszy, a drugi bardziej strachliwy. Obaj lubili przygody i dobrą zabawę. Oto i oni: Bolek i Lolek - mistrzowie niezapomnianych wrażeń - w nowej odsłonie.

Okładka książki / Fot. Wydawnictwo Znak EmotikonNiejeden dorosły z przyjemnością wspomina Bolka i Lolka – najbardziej popularny, animowany serial dla dzieci (I miejsce w plebiscycie "Dobranocka wszech czasów", zorganizowanym w 1997 roku przez TVP i "Gazetę Wyborczą"). To fantastyczna opowieść o pomysłowych braciach rozrabiakach, którzy mają wiele ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Ale czy bajka pozbawiona przemocy, krwi i brzydkich sformułowań trafi w gust młodych czytelników? Wydawnictwo Znak Emotikon zaryzykowało i w 2011 roku powstały "Nowe przygody Bolka i Lolka", napisane przez (aż) ośmiu autorów (do których zaliczają się: Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak i Maciej Wojtyszko).

To książka, która od pierwszej chwili zadziwia barwnym, różnorodnym językiem, bogatym w ciekawe określenia ("Co jest... jak pragnę zostać Królem Rzodkiewek. Rozpłynąłeś się w powietrzu?" czy "Czyś ty rozum oddał za orzeszki? Mam śpiewać, kiedy nasze życie wisi na włosku?"). Atrakcyjny styl i fabuła tworzą wciągającą historię z morałem. Bolek i Lolek we współczesnych czasach nie tylko przeżywają podwórkowe przygody, ale także używają komputera - oczywiście z umiarem. Dbają o rzeczy, którymi się bawią, mają bujną wyobraźnię, która pozwala im na doskonałą zabawę. Dowiadują się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w internecie i potrafią cało wyjść z sytuacji.

W książce od razu rzuca się w oczy bezbłędna korekta (brawo dla p. Barbary Wójcik), a także spora ilość ilustracji, które dzieci wprost uwielbiają. Warto też dodać, że duża czcionka tekstu i krótkie opowiadania zachęcają młodych czytelników do samodzielnej lektury, co jest wielkim atutem książki.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.