Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6128 miejsce

"Nowe przygody Kubusia Puchatka" - powrót do Stumilowego Lasu

"Nowe przygody Kubusia Puchatka" Paula Brighta, Briana Sibleya, Jeanne Willis oraz Kate Saunders to oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne'a.

 / Fot. Weronika TrzeciakKubuś Puchatek skończył 90 lat. Ale ten czas leci. Pamiętam, jak będąc dzieckiem, lubiłam oglądać dobranocki z jego udziałem. Zapewne miłośników tego sympatycznego misia ucieszy to, że z okazji jubileuszu powstały nowe opowiadania, napisane przez kontynuatorów A.A. Milne'a.

"Nowe przygody Kubusia Puchatka" to oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne'a, twórcy Misia o Bardzo Małym Rozumku oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Autorami opowieści są najlepsi brytyjscy pisarze dla dzieci: Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis oraz Kate Saunders.

 / Fot. Weronika TrzeciakKsiążka zawiera 4 opowiadania, z których każde rozgrywa się w innej porze roku. A przygody są bardzo różnorodne. Na jesieni Puchatek i Prosiaczek przygotowują się na spotkanie Smoka. Zimą do lasu przybywa Pingwinek i robi niemałe zamieszanie w Stumilowym Lesie. Na wiosnę Kłapouchy podejrzewa, że Inny Osiołek ma chrapkę na jego oset. I jest tym bardzo zmartwiony. Pozostali przyjaciele próbują mu pomoc na swój sposób. Latem Puchatek marzy o Przyprawie Nilu i postanawia znaleźć ją w pobliskiej rzeczce. Zastanawia się tylko, jaki będzie miała ona smak.

 / Fot. Weronika TrzeciakW opowieściach bohaterowie Milne'a nic nie stracili ze swojej osobowości. Puchatek jest naiwny i niezbyt inteligentny, Prosiaczek bojaźliwy, szczególnie lęka się Hohoni, Kłapouchy depresyjny, Sowa przemądrzała, Królik niezbyt miły, a Tygrysek - rozbrykany. Ale nie sposób ich nie lubić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Koniecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że zaraz po nią sięgnę. Dobra lektura nie ma granic wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.