Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2439 miejsce

"Nowe przygody skarpetek"Justyny Bednarek na rynku i w radiu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-04-04 08:19

29 marca nakładem Wydawnictwa Poradnia K ukazała się kolejna książka Justyny Bednarek, zilustrowana przez niezrównanego Daniela de Latour. Fragmenty przeczyta Dominika Kluźniak w Jedynce Dzieciom.

Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek trafia do rąk najmłodszych i nieco starszych czytelników. Znów przebojowo i z werwą wkraczają one do akcji. Nie byle kto - skarpetki.

Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.  / Fot. okładka książki

Dzieci zapewne ucieszą się z nowych postaci jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos; niebieska, która została muzą znanej pisarki; a czarna została superbohaterką. Niewyczerpanym źródłem pomysłów był mój mąż Michał. Co chwilę podsuwał mi jakiś koncept. Jedna bajka przyśniła mu się w całości - była to opowieść o skarpetce, która pomogła strażakowi uratować chomika. Podczas spotkań autorskich dzieci też mnożą pomysły – nic, tylko brać! Proszę się więc nie dziwić, że w drugim tomie jest trzynaście historyjek, podczas gdy w pierwszym było tylko dziesięć – śmieje się pisarka.

Natomiast w Jedynce Dzieciom popularna aktorka Dominika Kluźniak przeczyta dziesięć wybranych fragmentów nowych opowieści o skarpetkach z w/w książki. Będzie ich można wysłuchać w dni powszednie po 19.00 od 3. do 14. kwietnia.

Skarpetkowe historie mnie zachwyciły, dlatego bez wahania przystałam na propozycję wydawnictwa – mówi Dominika Kluźniak, znana z wielu ról teatralnych i filmowych oraz dubbingowych. Wcieliła się w rolę Meridy Walecznej w filmie Disneya, zagrała też Pippi Pończoszankę w warszawskim Teatrze Dramatycznym, za co została nagrodzona Felixem Warszawskim i Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza. Grała też Marcelinę w filmie Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo”. Aktorka sama jest mamą i chętnie angażuje się w przedsięwzięcia przygotowywane z myślą o najmłodszych widzach i słuchaczach.
 / Fot. By Ja Fryta - Dominika Kluźniak, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40298312
Jedynka Dzieciom adaptowała wszystkie wcześniejsze książki autorstwa Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” czytał Adam Woronowicz, „Pięć sprytnych kun” – Piotr Głowacki, a „W to mi graj. Bajki muzyczne” – Przemysław Bluszcz.

Pierwsza część skarpetkowej sagi sprzedała się w liczbie 25 000 egzemplarzy i była najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej zeszłego roku. Została uznana za Najlepszą Książkę Roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz została ujęta w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III, obok takich pozycji jak choćby „Baśnie” Hansa Christiana Andersena czy „Brzechwa dzieciom”.

Nowa książka Justyny Bednarek ukazała się w Wydawnictwie Poradnia K, w serii Latawiec. To wydawnictwo wydało też pozostałe tytuły autorstwa pisarki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” , „Pięć sprytnych kun” (książka z nominacją literacką do tytułu „Najlepszej książki dziecięcej” w konkursie IBBY) w oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne” z mistrzowskimi ilustracjami Józefa Wilkonia. Wierzymy, że czytelnicy pokochają nowe skarpetkowe bohaterki równie mocno jak ich poprzedniczki. Chrzest już był. Nasze dzieci są zachwycone! - mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.