Facebook Google+ Twitter

Nowe pytania na nowy rok

Zanim zaczniemy życzyć sobie czegokolwiek w nowym roku, pomyślmy co ma zawrzeć się w tych słowach: "nowy" i "cokolwiek".

Co może kryć się pod pojęciem, tak często wymienianym właśnie w tym czasie, w odniesieniu do nowego roku? Czy "nowy" może znaczyć "całkowicie odmienny" od tego, który przeminął ? Na pewno tak, ale czy chcemy tego w pełni? Czy chcemy, aby wszystko co spotkało nas w minionym roku, odpłynęło wraz z nim w niebyt niepamięci? Czy tylko wyślemy tam chwile, które przysporzyły nam frasunków? A ''nowy" czym ma być, jaki ma być?

Czy ma być zupełnie nowy, z nowymi sytuacjami, zdarzeniami, doznaniami? Czy ma być tylko pozytywną kontynuacją źle lub dobrze rozpoczętych zdarzeń roku ubiegłego? Czy wcale to nasze nastawienie do ,,nowego,, nie jest tylko okazjonalnym, tymczasowo-świątecznym i jak najbardziej, oczywiście ulotnym, zlepkiem pobożnych życzeń wysyłanych cyklicznie co roku w okresie tego przesilenia, nie wiadomo pod czyim adresem?

Chociaż Wy, którzy to czytacie, nie zadawajcie sobie teraz podobnych pytań. Wszystkim - tego "nowego" jak najbardziej nowego - życzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.