Facebook Google+ Twitter

Nowe recepty w użyciu od stycznia 2012 r. Lekarze zapłacą za błędy

W specjalnym rozporządzeniu, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe zasady wystawiania recept. Od 1 stycznie 2012 r. będzie musiała pojawić się na nich informacja o wysokości ulgi.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak podaje TVN24.pl, od stycznia 2012 r., na receptach, z prawej strony, będzie musiała znaleźć się informacja o uldze na dany lek. W tym miejscu, pojawi się oznaczenie 100 proc., 50 proc. lub 30 proc. odpłatności, B (bezpłatny) i R (odpłatność ryczałtowa). Jeśli lekarz pomyli się przy wypisywaniu recepty, będzie musiał zwrócić kwotę nienależnej refundacji wraz z odsetkami.

Jeśli na recepcie nie pojawi się informacja o kwocie refundacji, będzie mógł wpisać ją aptekarz. Powinien on również poinformować pacjenta, o możliwości kupna tańszego leku, o takich samych właściwościach.

Na nowej recepcie, lekarz będzie musiał również umieścić informację o tym, że wypisuje ją dla siebie (pro auctore) lub dla członka rodziny (pro familia).

Chociaż nowe zasady Ministerstwo Zdrowia wprowadza już 1 stycznia 2012 r., stare wzory recept będą akceptowane do 30 czerwca 2012 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.