Facebook Google+ Twitter

Nowe rozkłady jazdy na kolei

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-13 08:14

Na kolei zaczynają obowiązywać nowe rozkłady jazdy. "PKP Intercity" i "Przewozy Regionalne" zaczynają ostro konkurować o podróżnych, kusząc promocjami i nowymi taryfami.

Anna Lenarczyk z zarządu "Przewozów Regionalnych" mówi, że za podróż w pociągach jej spółki mniej zapłacą na przykład pasażerowie jadący na krótkich dystansach - do pracy, czy do szkoły. "Przewozy Regionalne" uruchamiają w nowym rozkładzie o około trzystu pociągów więcej - najwięcej na Śląsku.

Dodatkowe pociągi będą jeździć także w spółce "PKP Intercity". Jej rzecznik Paweł Ney mówi, że składów przybędzie na najbardziej popularnych trasach. Zapowiada także, że pociągi będą jeździć szybciej niż do tej pory.

Spółki kolejowe walczą o pasażerów stosując nowe promocje. "Przewozy Regionalne" wprowadzają specjalną kartę rabatową dla stałych klientów. Podróżni korzystający z tych linii będą mogli już kupować bilety miesięczne.

Od pierwszego stycznia PKP Intercity wprowadza tańsze, kolorowe bilety. Będą one obowiązywać w Tanich Liniach Kolejowych. W pociągach Intercity będą także honorowane ulgi dla studentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.