Facebook Google+ Twitter

Nowe ścieżki rowerowe w Warszawie

Przyszła wiosna, coraz częściej pojawiają się rowerzyści. Warszawa rozumie cyklistów i buduje nowe ścieżki rowerowe.

Warszawa, Ochota, Al. Jerozolimskie, ścieżka rowerowa / Fot. Alina Zienowicz, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:A_sciezka_rowerowa.JPG?uselang=pl, GNU, CC 3.0, CC 2.5, 2.0, 1.0 Na zjeździe z mostu Gdańskiego na trasę rowerową wzdłuż Wisłostrady rowerzyści nie będą już musieli sprowadzać rowerów po schodach. Zarząd Terenów Publicznych podpisał umowę na budowę wygodnego zjazdu. "Zjazd będzie asfaltowy, o odpowiednim, dość łagodnym nachyleniu" - twierdzi Renata Kaznowska, szefowa Zarządu Terenów Publicznych.

Warszawa. Trwa walka o ścieżki rowerowe

Kolejna ścieżka rowerowa, która będzie miała 3,5 km długości, powstaje wzdłuż ulicy Radzymińskiej i al. Solidarności na odcinku od Kraśnickiej do parku Praskiego. Terminem oddania ścieżki jest czerwiec b.r. W tym samym czasie ma być zakończony inny odcinek ścieżki, która znajduje się na prawym brzegu Wisły (wzdłuż Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do al. „Solidarności”). A najdłuższa ścieżka, około 4,5 km, powstanie wzdłuż trasy mostu Północnego od Modlińskiej do stacji metra.

Gazeta.pl podaje listę ważniejszych ścieżek, które będą ukończone tego roku: Wzdłuż 17 Stycznia i Cybernetyki od Żwirki i Wigury do Rzymowskiego, (w Al. Jerozolimskich w rejonie powstającego węzła z Łopuszańską; przejazd pod nowym rondem u zbiegu Marsa z Trasą Siekierkowską; Wzdłuż al. KEN od Doliny Służewieckiej do Wałbrzyskiej; Wzdłuż Nowoursynowskiej od SGGW do Doliny Służewieckiej.

W samym Śródmieściu jednak nie będzie ułatwień. Odsunięty został remont ul. Emilii Plater i Noakowskiego od Al. Jerozolimskich do Politechniki, miał tam powstać tzw. kontrapas rowerowy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan
  • Jan
  • 30.03.2011 17:12

Te 4,5 m, to najdłuższa, czy najszersza jak sądzicie. Zgodnie z tekstem najdłuższa, może dla ślimaków, hmmm...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.