Facebook Google+ Twitter

Nowe serwisy tematyczne na stronach Cordis

Na stronie internetowej Cordis, czyli wspólnotowego serwisu informacyjnego dotyczącego badań i rozwoju uruchomiono dwa nowe działy tematyczne.

Strona internetowa serwisu Cordis / Fot. CordisPierwszy to „Nauka w społeczeństwie”, drugi dotyczy „Nauk społeczno-ekonomicznych i humanistycznych”. Serwis Cordis informuje o działaniach, które można podejmować w ramach 7. Programu Ramowego.

“Programy ramowe” (PR) są głównym instrumentem finansowym Unii Europejskiej wspierającym prace badawczo-rozwojowe obejmujące prawie wszystkie dziedziny naukowe. Komisja Europejska przedstawia PR, które są zatwierdzane przez radę oraz Parlament Europejski zgodnie z procedurą współdecyzji.

Od ich rozpoczęcia w 1984 r. każdy z programów ramowych obejmuje okres pięciu lat, przy czym ostatni rok bieżącego Programu Ramowego pokrywa się z pierwszym rokiem kolejnego PR.

Zaproponowano jednak aby 7PR trwał siedem lat. Program ten rozpoczął się 1 stycznia 2007 r., a zakończy w 2013 r. Opiera się on na osiągnięciach poprzedniego programu w kształtowaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej, i zmierza do rozwoju w Europie gospodarki i społeczeństwa opartych na wiedzy.

W czasie trwania 7 Programu Ramowego na te dwa tematy badawcze, których serwisy tematyczne właśnie otwarto Unia Europejska przeznaczyła fundusze w wysokości prawie 1 miliarda euro. Za pośrednictwem nowych serwisów można uzyskać wszystkie informacje dotyczące planowanych tematów przewidzianych do finansowania, zaproszeń do składania wniosków projektowych oraz wsparcia uczestnictwa.

Nowe serwisy zawierają także aktualności, informacje na temat organizowanych wydarzeń oraz kluczowe dokumenty, na przykład programy prac.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.