Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30533 miejsce

Nowe specjalności na Dziennikarstwie przy UWr

W tym roku Instytut DZiKS po raz kolejny wychodzi do studentów z nowymi propozycjami specjalności: Fotografia Dziennikarska, Reklamowa i Artystyczna oraz Nowe Technologie Multimedialne.

W tym roku Instytut DZiKS po raz kolejny wychodzi do studentów z nowymi propozycjami specjalności: Fotografia Dziennikarska, Reklamowa i Artystyczna oraz Nowe Technologie Multimedialne. Pierwsza ma pomóc absolwentom odnaleźć się w realiach pracy nie tylko dziennikarza, ale także fotoreportera, fotoedytora oraz fotografa reklamowego. Fotograficzne gatunki dziennikarskie oraz warsztaty z edytorstwa i fotografii reklamowej to tylko niektóre
z bloków tematycznych proponowanych w ramach tej specjalności.

Nowe Technologie Multimedialne to specjalność, która powstała w odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek medialny i związane z nim zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. W ramach tej specjalności dominują zajęcia praktyczne związane z technologiami internetowymi, bazami danych, obróbką obrazu, dźwięku i filmu, radiem i telewizją w internecie oraz dziennikarstwem internetowym. Obok wiedzy teoretycznej, absolwent ma posiadać praktyczne umiejętności w obszarze technologii multimedialnych.

W zeszłym roku Instytut DZiKS również zaproponował studentom nowe specjalności: Dziennikarstwo radiowe i telewizyjne, Projektowanie komunikacji i wizerunku instytucji, Dziennikarstwo prasowe, Dziennikarstwo sportowe. Dwa lata temu do wyboru były trzy: specjalność dziennikarska, Public Relations & Corporate Identity oraz Creative Writing.

W Instytucie DZiKS specjalności wybiera się po zaliczeniu pierwszego semestru. Jeśli student zainteresowany jest przedmiotami spoza programu swojej specjalności, może wybrać je jako przedmioty opcyjnie. Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej mają z czego wybierać. Pozostaje tylko pilnie się uczyć.

Wiecej informacji na stronie instytutu DZiKS http://www.dziennikarstwo.uni.wroc.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No może nie tak znowu pilnie... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.