Facebook Google+ Twitter

Nowe święto, nowy dzień wolny od pracy?

Jeden dzień wolny od pracy, czemu nie? Tylko dlaczego ma to być kolejne święto religijne?

12 dni wolnych od pracy oraz ruchome święta kościelne, a także niedziele - tyle wolnych dni gwarantuje nam ustawa z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Doliczmy do tego tzw. "długie weekendy", urlopy wszelkiego typu, a także zwolnienia lekarskie. Nie wychodzi tego tak mało.

A jednak niektórym ludziom to nie wystarcza. I tak mieszkańcy pewnego miasta wraz ze swym prezydentem na czele chcą wprowadzić do naszych kalendarzy jeszcze jedno chrześcijańskie święto. Tylko po co? Czy wszyscy potrzebujemy święta Trzech Króli (bo o nim mowa)? Przecież jest tyle innych powodów do świętowania jak np. pierwszy dzień lata lub pierwszy dzień dziecka w przedszkolu lub w szkole, jakże ważny dla rodziców i ich pociechy. A może warto wprowadzić dzień samotnej matki albo samotnego ojca, im chyba bardziej przydałby się wolny dzień, który mogliby spędzić z dzieckiem. Zastanawiam się czy nasz kraj nie robi się aż nadto religijnym miejscem.

Nie zaprzeczam naszym głębokim korzeniom chrześcijańskim i związanych z tym tradycjom, ale dla mnie to już za dużo. Czemu Sejm i inne władze nie ustanowią święta dla mniejszości religijnych, o nich się nie mówi. O mniejszościach seksualnych już nie wspomnę.

Referendum. To jedyne rozwiązanie jakie nasuwa się. To my zwykli obywatele powinniśmy decydować jakie święta kościelne powinny być dniem wolnym od pracy, (jeśli w ogóle powinny być).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.06.2008 18:10

Jeżeli ktoś chce świętować czy oddać się modlitwie, to na chwilę zadumy i refleksje nie potrzebuje całego dnia wolnego. Ja mam mieć wolne od pracy tylko dlatego, że komuś nie wystarczy 2h na własne refleksje? Musi mieć 12? Tekst dobry, ale pozostaje jeszcze jedna kwestia. Czy zwolennicy wprowadzenia tego dnia wolnym od pracy rzeczywiście chcą cały ten czas poświęcić na "spotkanie z Bogiem"? Czy to kolejna wymówka, żeby leżeć tyłkiem do góry? Jestem przeciw!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święto nie jest nowe - przecież istnieje od dawna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mieszkańcy pewnego miasta wraz ze swym prezydentem na czele chcą wprowadzić do naszych kalendarzy jeszcze jedno chrześcijańskie święto" - to nie można napisać o jakie miasto chodzi? Chyba że to tajemnica ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2008 00:10

Niedługo całkiem oczywista stanie się potrzeba ustanowienia Dnia Wolnego od Świąt.
W skupieniu i zaciszu domowym (dzień wolny od pracy to będzie - oczywiście) będziemy snuć rozważania o tajemnicy dnia zwykłego i łączyć się duchowo z normalnymi ludźmi robiącymi w tym czasie coś pożytecznego. My będziemy ubogacać się duchowo - tamci zaś - finansowo. Może kiedyś wesprą nas w potrzebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2008 22:00

Beznadzieja, po co mącić ? Chcą kolejnego święta to niech go mają, jeśli jest potrzeba, to niech zgłaszają sie mniejszości religijne i narodowościowe. A Ty, Anno nie cieszysz sie, że masz dzięki temu tyle wolnego? Ja bym się cieszył, gdyby to mnie dotyczyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.