Facebook Google+ Twitter

Nowe tablice z oznaczeniami ulic - błędów ciąg dalszy

Na niektórych skrzyżowaniach można spotkać nowe tablice z oznaczeniami zakresu numeracji posesji, ale niestety nie są one wolne od błędów.

Z każdym dniem na coraz większej ilości skrzyżowań można zobaczyć nowe tablice z oznaczeniami ulic zgodne z przejętym od Warszawy Miejskim Systemem Informacji. Uważny obserwator dostrzeże jednak, że funkcjonalność systemu została mocno zmniejszona, o czy można poczytać między innymi w artykule Daniela Siwaka.

Na szczęście istnieją jednak miejsca, w których omawiany problem braku na tablicach przedziałów numerycznych posesji znajdujących się na danej ulicy między sąsiednimi skrzyżowaniami nie istnieje. Oznaczenia są, ale ... No właśnie. Jak to niestety często bywa, musi być jakieś "ale".

Po pierwsze - miejsc takich jest nadal przeważająca mniejszość. Po drugie - jeżeli oznaczenie jest naniesione, to zdarza się, że błędnie, albo przynajmniej nielogicznie - tak jak ma to miejsce na tablicy przedstawionej na zdjęciu.

Skrzyżowanie Mickiewicza / Wólczańska (fot. M.Andrzejak)Otóż patrząc na tablicę można sądzić, że numery posesji rosną w stronę lewą, a tablica umieszczona jest przy posesji 152.
Niestety nic bardziej błędnego - jest odwrotnie! Tablica znajduje się bowiem przy posesji 122, a chcąc dojść do posesji o numerze 152 należy udać się w prawo. W tym właśnie bowiem kierunku rosną numery. Zatem tablica z takim oznaczeniem powinna stać 30 numerów dalej, zaś na tej powinno być oznaczenie "122-152".

Pozostaje mieć nadzieję, że wcielany w życie w takim pośpiechu system zostanie jednak poprawiony, jeżeli nie przez obecną rządzącą miastem ekipę - do wyborów jeszcze trochę czasu pozostało - to przez ich następców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Do góry nogami? A może z lewej strony zawiesić lustro? Ale litery i cyfry będą lustrzane...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2006 05:27

Jesli tablica wisi "konsekwentnie" to po drugiej jej stronie powinno widnieć "122-152" - wystarczy przykręcić odwrotnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.