Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4519 miejsce

Nowe techniki leczenia tetniaków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-04 15:39

Nowe standardy leczenia tętniaków aorty piersiowo-brzusznej już dostępne w Polsce

W dniach 22-23.08.2013 roku w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha 1A w Warszawie w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej kierowanej przez prof. dr hab. med. Jacka Szmidta wykonano pierwsze w Polsce zabiegi zaopatrzenia objawowych tętniaków aorty piersiowo-brzusznej przy użyciu nowego urządzenia medycznego Zenith T-branch device firmy Cook Medical.
Dotychczas w przypadku gdy naczynia trzewne odchodziły od worka tętniaka, używano specjalnie szytego dla pacjenta graftu, którego czas dostawy oscylował od 4 do 8 tygodni.
Nowy produkt firmy Cook jest dostarczany w ciągu 24 godzin, co pozwala zaopatrzyć większą grupę chorych, którzy do tej pory byli leczeni metodą hybrydową lub klasyczną – z otwarciem dwóch jam ciała. Obecna metoda jest mniej obarczająca dla pacjenta.
Operację przeprowadził szef kliniki prof. dr hab. med. Jacek Szmidt przy asyście doc. dr hab.n.med. Tomasza Jakimowicza i dr Katarzyny Grygiel. Znieczulała dr Natalia Nowak.
Klinika prof. dr hab. med. Jacka Szmidta jest ośrodkiem, który wykonuje najwięcej tego typu zabiegów w Polsce.

Szpital Banacha jest placówka kliniczną. Rocznie leczy się w niej 50 tys. chorych, udzielanych jest 200 tys. porad specjalistycznych. Placówka liczy 1024 łóżek. Zakres i osiągane wyniki operacji wykonywanych w Klinice powoduje, że jest ona uważana za jeden z wiodących ośrodków w zakresie chirurgii naczyniowej, transplantacyjnej i endokrynologicznej w Polsce.
(Joanna Kończak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.