Facebook Google+ Twitter

Nowe tytuły wydawnictwa MAG od jutra w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-22 18:10

23 września na półki księgarń trafią dwie nowe pozycje wydawnictwa MAG. Pierwsza to powieść o wampirach "Przynieście mi głowę wiedźmy", druga to opowieść o doskonałym zabójcy "Ostrze Tyshalle'a część 1".

Wampiry trzymają się mocno! Tak można obecnie określić listy czytelniczych bestsellerów. W dobie oswojenia wampirów dla czytelników i popularności serii Cassandry Claire o demonach i aniołach ("Miasto Kości", "Miasto Popiołów", "Miasto szkła"), Charlaine Harris o Sukie Stackhouse ("Martwy aż do zmroku"), sukcesy odnosi seria o wiedźmie Rachel Morgan, której postać wykreowała Kim Harrison.

"Przynieście mi głowę wiedźmy"

 / Fot. wydawnictwo MAGEfektem ubocznym badań genetycznych nad modyfikowana żywnością stał się wirus. Spowodował on powstanie nowych odpornych ras. Wszystkie nowe gatunki za swoje miejsce zamieszkania wybrały miejsce zwane Zapadliskiem. Zapadlisko to Las Vegas dla paranormalnych. Tam można spotkać wampiry, wiedźmy, czarownice i wilkołaki, i wiele, innych krzyżówek ludzi i wampirów. Rachel Morgan jest wiedźmą i agentem. Jej kariera zmierza do nikąd a ona sama każdej nocy stawia wyzwanie paranormalnym stworom usiłując całe towarzystwo utrzymać w ramach cywilizacji.

Powieść przetłumaczono na 11 języków i sprzedano m.in. do: Serbii, Rosji, Holandii, Niemiec, Węgier, Japonii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Chin i Polski a książki o wiedźmie Racheli są na listach bestsellerów większości sieci księgarskich w Stanach. Do dzisiaj w Stanach Zjednoczonych ukazało się 10 tomów a seria ukazała się w 15 krajach świata. "Przynieście mi głowę wiedźmy" została nagrodzona: Romantic Times's Best Fantasy novel 2004, P.E.A.R.L's (Paranormal Excellence Award for Romantic Literature), Best Science Fiction novel of 2004. Autorka otrzymała również nagrodę P.E.A.R.L w kategorii Najlepszy Nowy Autor 2004 roku.

Kim Harrison, autorka notowanej na liście bestsellerów "New York Times" serii o wiedźmie Rachel Morgan, urodziła się i wychowała w Midwest. Po licencjacie przeprowadziła się do Caroliny gdzie mieszka do dziś. Obecnie pracuje nad serią dla młodych czytelników. Jest członkiem stowarzyszenia the Romance Writers of America i The Science Fiction and Fantasy Writers of America.

Tytuł: "Przynieście mi głowę wiedźmy. Trylogia Zapadlisko tom 1"
Autor: Kim Harrison

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.