Facebook Google+ Twitter

Nowe unikatowe trasy w podziemiach Znojma

Malownicze miasto Znojmo leżące na południowych Morawach otworzyło 25 września nowe niezwykłe trasy turystyczne w podziemiach miejskich.

 / Fot. Lubomir CechMalownicze miasto Znojmo leżące na południowych Morawach otworzyło 25 września nowe niezwykłe trasy turystyczne w podziemiach miejskich.
Słynne podziemia znojemskie należą do najdłuższych w swoim rodzaju w Czechach. Do tej pory turyści mieli okazję zwiedzać jedynie nieznaczną część rozgałęzionego labiryntu umieszczonych pod miastem korytarzy.
Udostępnione od września trzy trudne trasy, o całkowitej długości czterech kilometrów, prowadzą wąskimi korytarzami. Niektóre odcinki trzeba pokonać na czworakach, ze względu na niski strop, stąpając po śliskich, wilgotnych, nierównych schodach czy brodząc w wodzie. Przed wejściem na trasę turyści otrzymają odzież ochronną i kaski z latarkami.
Podziemne korytarze pod centrum Znojma liczą około 30 kilometrów, zaczęto je budować pod średniowiecznym miastem w XIV wieku w celu ochrony mieszkańców przed najeźdźcami. W podziemiach mieszkańcy mogli ukrywać się nawet przed dłuższy czas – były tam otwory wentylacyjne, piece połączone z kominami w domach mieszczańskich i studnie.
Podziemia zaczęto udostępniać zwiedzającym od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie należą one do największych podziemi miejskich w środkowej Europie. Są także jednym z najpopularniejszych celów turystycznych na południowych Morawach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Krysiu, szła Pani z przewodnikiem, czy można tę trasę przebyć samemu? Czy wolno tam robić zdjęcia ? Jeśli tak, ma Pani wykonane przez siebie ? Chętnie bym obejrzała jak wyglądają najtrudniejsze odcinki tej trasy. Być może się tam wybiorę. Jakie wrażenia pozostały z tej niezwykłej wycieczki? Czy warto Pani zdaniem tam pojechać? Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję za relację i przede wszystkim gratuluję !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.