Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1340 miejsce

Nowe wagony na trasie Przemyśl-Szczecin (zdjęcia)

od 21 do 26 lipca PKP Intercity promuje nowe wagony z II etapu modernizacji na Trasę Przemyśl-Szczecin. 22 lipca drugim miastem na trasie był Rzeszów. Wagony cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

1 z 36 Następne zdjęcie
Zdjęcie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Podróż w zmodernizowanych wagonach na pewno jest o niebo bardziej komfortowa od wagonów starszego typu. Na plus oczywiście klimatyzacja,która działa poprawnie,rolety w oknach,wyświetlacze informujące o wszystkich stacjach,stacji następnej,oraz czy toaleta jest zajęta. Wielkim udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych jest specjalna rampa,dzięki czemu przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim nie będzie już żadnym problemem. Z niecierpliwością czekam na nowe wagony sypialne oraz z miejscami do leżenia. Gdy się pojawią,na pewno będę o tym informował. Warto zaznaczyć,że kategoria IC (nie mylić z EIC) to pociągi składające się ze zmodernizowanych wagonów. Różnica jest w cenie,czasie przejazdu (pociągi IC zatrzymują się również w mniejszych miejscowościach). Do Przemyśla,Rzeszowa czy Tarnowa nie dojeżdżają EIC,więc pociągi IC są milowym krokiem ku nowoczesności w tej części Polski. Jedynym mankamentem jest remontowana od lat trasa z Krakowa do Medyki,przez co pociągi pokonują odcinek z Przemyśla do Krakowa prawie 5 godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście pomyliłem się. Dzięki za zwrócenie uwagi! Fotele i wnętrza nowych wagonów sprawiają na zdjęciach Pawła Gruntowicza wrażenie wygodnych, na pewno estetycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie Adamik. ten materiał podał pan Paweł, a nie pan Henryk, i nie Czechowski lecz Gruntowicz. z domniemaniem, że on też jest autorem zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak tylko mam okazję bacznie przygladam się funkcjonowaniu linii kolejowych np. na trasie Kraków - Belsko Biała i także z Krakowa do Lublina, Z Krakowa do Międzyzdrojów. Bardzo jestem ciekaw odczuć konfortu jazdy w takim nowym wagonie jak zaprezentowanym w artykule Henryka Czehowskiego. Na własnej skórze ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieję, że stale na tej trasie będą kursować takie składy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.