Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10186 miejsce

Nowe wagony na trasie Przemyśl-Szczecin (zdjęcia)

od 21 do 26 lipca PKP Intercity promuje nowe wagony z II etapu modernizacji na Trasę Przemyśl-Szczecin. 22 lipca drugim miastem na trasie był Rzeszów. Wagony cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

1 z 36 Następne zdjęcie
Zdjęcie:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Podróż w zmodernizowanych wagonach na pewno jest o niebo bardziej komfortowa od wagonów starszego typu. Na plus oczywiście klimatyzacja,która działa poprawnie,rolety w oknach,wyświetlacze informujące o wszystkich stacjach,stacji następnej,oraz czy toaleta jest zajęta. Wielkim udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych jest specjalna rampa,dzięki czemu przemieszczanie się wózkiem inwalidzkim nie będzie już żadnym problemem. Z niecierpliwością czekam na nowe wagony sypialne oraz z miejscami do leżenia. Gdy się pojawią,na pewno będę o tym informował. Warto zaznaczyć,że kategoria IC (nie mylić z EIC) to pociągi składające się ze zmodernizowanych wagonów. Różnica jest w cenie,czasie przejazdu (pociągi IC zatrzymują się również w mniejszych miejscowościach). Do Przemyśla,Rzeszowa czy Tarnowa nie dojeżdżają EIC,więc pociągi IC są milowym krokiem ku nowoczesności w tej części Polski. Jedynym mankamentem jest remontowana od lat trasa z Krakowa do Medyki,przez co pociągi pokonują odcinek z Przemyśla do Krakowa prawie 5 godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście pomyliłem się. Dzięki za zwrócenie uwagi! Fotele i wnętrza nowych wagonów sprawiają na zdjęciach Pawła Gruntowicza wrażenie wygodnych, na pewno estetycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie Adamik. ten materiał podał pan Paweł, a nie pan Henryk, i nie Czechowski lecz Gruntowicz. z domniemaniem, że on też jest autorem zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak tylko mam okazję bacznie przygladam się funkcjonowaniu linii kolejowych np. na trasie Kraków - Belsko Biała i także z Krakowa do Lublina, Z Krakowa do Międzyzdrojów. Bardzo jestem ciekaw odczuć konfortu jazdy w takim nowym wagonie jak zaprezentowanym w artykule Henryka Czehowskiego. Na własnej skórze ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miejmy nadzieję, że stale na tej trasie będą kursować takie składy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.