Facebook Google+ Twitter

Nowe wiadomości w sprawie śmierci młodego żeglarza

Liny, którymi związany był Patryk Palczyński, pochodziły z jachtu, zaś węzły zostały zrobione przez osoby z doświadczeniem żeglarskim. Czy nowe informacje pomogą prokuraturze wyjaśnić zagadkową śmierć młodego gdyńskiego żeglarza?

Patryk Palczyński / Fot. archiwum rodzinneCiało 24-letniego żeglarza Patryka Palczyńskiego zostało wyłowione z Zatoki Gdańskiej w połowie lipca. Zwłoki miały skrępowane ręce i były dodatkowo obciążone płytami chodnikowymi.

Od ponad dwóch miesięcy gdańska prokuratura próbuje wyjaśnić w jaki sposób zginął młody żeglarz. Materiał dowodowy od początku był jednak bardzo ubogi. Teraz możliwy jest przełom w śledztwie. Genetycy z Zakładu Medycyny Sądowej ustalili bowiem, że na linie, którą związany był chłopak znajdują się ślady DNA, należące do dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn. - Można to stwierdzić na podstawie równowagi między chromosomami X i Y - wyjaśnia Dziennikowi Bałtyckiemu prof. Ryszard Pawłowski z Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku.

Dodatkowo biegli ustalili, że liny te pochodzą z jachtu, a węzły zostały zrobione przez osoby z doświadczeniem żeglarskim. Nieoficjalnie wiadomo, że początkowo biegli uznali, iż doświadczony żeglarz mógł sam się związać. Nowe fakty podważają jednak tą teorię.

Prokuratura czeka teraz na odczytanie skasowanej poczty chłopaka, oraz opinię biegłych, dotyczącą przebiegu zdarzeń, które doprowadziły do śmierci żeglarza. Rodzice Patryka Palczyńskiego nadal proszą o pomoc znalezieniu sprawców zbrodni. Wraz z przyjaciółmi ufundowali nagrodę. Aktualnie zebrali już około 10 tysięcy złotych.

Osoby, które chciałyby przekazać jakąkolwiek wiadomość w tej sprawie proszone są o kontakt
telefoniczny: 511 872 775 lub e-mailowy: kancelaria@janusz-kaczmarek.pl, j.palczynska@gmail.com.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

żelazny most
  • żelazny most
  • 13.06.2011 07:16

Tu trzeba zawsze patrzyć na łapy zamożnym ludziom jest takie niemieckie powiedzenie ufaj ale sprawdz
A to że niby sam sobie zawiązał te węzły jest tu analogia do sprawy Krzysztofa Olewnika gdzie sprawcy pod rząd popełniali samobójstwa dziwne .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze Krzysiek że rozszerzyłeś ten artykuł, to samo dodałem wczoraj tylko że w linku, a linki mało kto otwiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.