Facebook Google+ Twitter

Nowe władze Polskiego Radia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-20 00:07

Prezesem Polskiego Radia został Jarosław Hasiński. Od połowy września pełnił on już funkcję p. o. prezesa spółki. W zarządzie znaleźli się także Paweł Majcher, Wojciech Poczachowski, Dariusz Sienkiewicz oraz Władysław Bogdanowski.

Jarosław Hasiński ma 26-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania mediami, w tym 8-letnie w Telewizji Polskiej. Zarządzał akademickim Radiem Winogrady, komercyjnym Radiem Fan oraz oddziałem TVP w Poznaniu. Był też szefem Studia Filmów Animowanych i największej agencji produkcyjnej TVP - Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych.

W kwietniu 2007 roku rozpoczął budowę najnowocześniejszej cyfrowej stacji telewizyjnej TVS (w systemie HD, plikowym), którą zaprojektował, wybudował, skompletował, uruchomił technologicznie i organizacyjnie.

W latach 2005 - 2006 był członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia Merkury w Poznaniu. Laureat Ostrego Pióra Business Center Club za działania sprzyjające rozwojowi polskiej przedsiębiorczości Kreator Najwyższej Jakości Stowarzyszenia Badań nad Jakością.

Do zarządu Polskiego Radia wszedł też Paweł Majcher - redaktor naczelny i prezes Radia Wrocław. Pracę w dziennikarstwie zaczynał we wrocławskim Radiu Eska. Pracował także jako dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia, przez sześć lat prowadził programy publicystyczne w TVP Wrocław.

Z Radiem Wrocław jest związany od 1998 roku. Przez osiem lat był reporterem politycznym, a w 2006 roku wygrał konkurs na stanowisko prezesa. Zrestrukturyzował firmę, która pod jego rządami zaczęła przynosić zyski, a stacje (Radio Wrocław i Radio RAM) poprawiły słuchalność.

Do zarządu został też wybrany Wojciech Poczachowski - były prezes Radia Katowice, obecny prokurent Polskiego Radia. W zarządzie jest też dyrektor TVP Lublin Dariusz Sienkiewicz. Współpracował z pismami "Wiara i Kultura" oraz "Wiara i Życie".

Był członkiem rady programowej TVP. Członkiem zarząd został też Władysław Bogdanowski - były prezes Radia Olsztyn, działacz Stowarzyszenia Radia Publicznego w Polsce, przez dwie kadencje był członkiem zarządu Stowarzyszenia.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.