Facebook Google+ Twitter

Nowe wydawnictwo Riveriside!

W tym roku grupa Riverside będzie obchodzić swoje 10-lecie. Na tę okazję przygotowała specjalne wydawnictwo "Memories In My Head', które będzie można nabyć na nadchodzącej trasie koncertowej.

 / Fot. Materiały prasowe"Memories In My Head" to 33 minuty premierowego materiału. Tytuły trzech nowych kompozycji to:
1. Goodbye Sweet Innocence
2. Living In The Past
3. Forgotten Land

Jak mówi o nich wokalista Riverside, Mariusz Duda:

„Riverside, w najnowszej muzycznej odsłonie okraszonej z wiadomych względów tematyką związaną z upływem czasu, będzie miłą niespodzianką dla tych, którym na ostatnich wydawnictwach brakowało specyficznych melodii i przestrzeni. Świadomie nawiązaliśmy do naszych początków, żeby zatoczyć swego rodzaju koło. Na nowym minialbumie znajdą się trzy dłuższe kompozycje w stylu chyba najbardziej zbliżonym do tego z dwóch pierwszych płyt. Wyszła z tego dosyć ciekawa, przestrzenna, filmowa, nostalgiczna i przede wszystkim rockowa muzyczna mikstura, chyba całkiem udanie podsumowująca pierwszą dekadę w naszej karierze. „Memories In My Head” to płytka, która pojawia się dosłownie znikąd, bez zbytniej reklamy i promocji, mamy jednak nadzieję, że wystarczająco obroni się zawartością i dostarczy wam wielu pozytywnych emocji. Nam dostarcza, co udowodnimy wam już niedługo, grając nowe utwory podczas nadchodzących koncertów”.

Swoją trasę koncertową grupa zacznie 5. maja, grając w czeskiej Pradze. W Polsce zespół pojawi się na 6 koncertach. W czasie 12 europejskich koncertów z Riverside zagra polski zespół Tides From Nebula, a na polskiej części trasy pojawią się brytyjski The Pineapple Thief oraz szwedzki Paatos. W lecie zagra również na kilku festiwalach. 8 lipca na niemieckim Night Of The Prog, a 10 lipca na holenderskim BOSPOP. Formacja również pierwszy raz w swojej historii wystąpi w tym roku na festiwalu Woodstock.

Koncerty w ramach polskiej części trasy:
24.05 - Łódź - Wytwórnia
25.05 - Wrocław - Eter
26.05 - Kraków - Rotunda
27.05 - Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa – Stodoła

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.