Facebook Google+ Twitter

Nowe wystawy w Muzeum Karykatury!!!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-12-05 13:12

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz…” - a wtedy rzadko komu jest do śmiechu. Są jednak i tacy, którzy nawet z tak pozornie przygnębiającej sytuacji potrafią wyłowić absurdy i postawić właściwą diagnozę..

Za sprawą zaskakującej scenografii, stołeczne Muzeum Karykatury przy ul. Koziej 11 przeszło niezwykłą metamorfozę. Na ścianach pojawiły się humorystyczne tablice informacyjne, których tematem jest służba zdrowia. Idąc ich śladem, trafiamy do dolnej sali, gdzie prezentowana jest instalacja przestrzenna autorstwa karykaturzysty Andrzeja Dziatlika.
Na 10 szpitalnych łóżkach jak w krzywym zwierciadle odbija się znany każdemu obraz służby zdrowia. Ekspozycji towarzyszy wystawa prac wybitnych rysowników – terapeutów:
Hanny Gosławskiej ps. Ha-Ga, Anny Sokolskiej, Bartłomieja Bielniaka, Jakuba Bickelsa, Henryka Chmielewskiego ps. Yes, Andrzeja Czeczota, Karola Ferstera ps. Charlie, Jerzego Flisaka, Wiesława Fuglewicza, Jerzego Jankowskiego ps. Ibis, Jerzego Karcza, Zbigniewa Kiulina, Szymona Kobylińskiego, Artura Krynickiego, Jerzego Lachowicza, Zbigniewa Lengrena, Gwidona Miklaszewskiego, Ludwika Nowowiejskiego, Andrzeja Siemaszko, Jerzego Srokowskiego, Edwarda Tomenko, Stefana Wielgusa, Andrzeja-Ludwika Włoszczyńskiego, Zbigniewa Ziomeckiego i Macieja Żbikowskiego.

Po wizycie w „Klinice doktora Dziatlika”, zapraszamy do górnej sali, gdzie w otoczeniu wszechobecnych myszek komputerowych, wystawione są najlepsze karykatury o mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Tweeter czy Youtube. Uzupełnieniem ekspozycji „Co się plecie w internecie?” jest prezentacja multimedialna, przygotowana specjalnie na tę okazję.
Wystawa oraz instalacja przestrzenna będą otwarte dla zwiedzających do 26.01.2014r.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.